Děkujeme společnosti RESPILON

Občanské sdružení Logo touto cestou děkuje společnosti Respilon za krásný dárek. Jednalo se o moderní designové šátky, díky kterým chráníme naše děti před smogem, pyly a jinými alergeny. Ty nás obklopují na každém kroku, zejména v letním období. Kromě uvedeného ovšem patří též k základní pirátské výbavě, bez které by "Černovous" ani "Barbarossa" nemohli vyrazit mezi ostatní bukanýry do proslulé Tortugy, natož pak na širé moře. Pro případ, že by na ně zapomněli, mají papouška Aru, který jim to rád připomene:)

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem z Respilonu za empatii, kterou touto cestou poskytují našim klientům. Děkujeme.

Komunikace bez legrace 2018

Máte pocit, že Vaše dítě nemluví podobně jako jeho vrstevníci?

Zdá se Vám, že u jeho sourozenců probíhal řečový vývoj rychleji?

Máte sami někdy problém vlastnímu dítěti porozumět?

A přesto stále nemáte žádanku od lékaře?

Jsme tu pro Vás. Občanské sdružení Logo z.s. ve spolupráci s Mateřským centrem Sedmikráska Brno realizuje službu "Komunikace bez legrace" pro Vaše ratolesti. Služba spočívá v preventivním vyšetřením od logopeda, který nejenom diagnostikuje případnou narušenou komunikační schopnost, ale zároveň Vám poradí, jak s ní případně naložit. Návštěva logopeda trvá cca 1 hodinu a připravte si 50,-. Naleznete nás na adrese Renneská 45 v Brně. Budeme se těšit a pamatujte, že bez komunikace není legrace:)

Kontaktaktujte nás na: jakub.ostry@oslogo.cz nebo +420 774 704 680

Léto v Os Logo:)

Dnešním dnem začalo období, které jsme jako děti měli nejradši. Prázdniny. Někdo jel k babičce, někdo k moři a několik málo z nás .., k moři za babičkou:)

Náš tým tu ovšem bude pro Vás i o prázdinách. Dejte vědět a rádi si na Vás uděláme čas.

Pěkné prázdniny.

Tým Os Logo

Závěrečná zpráva z pobytu pro děti s PAS

V období 30. 4. - 4. 5. 2018 jsme uspořádali jarní rekondiční pobyt pro klienty služy Raná péče. Tentokrát jsme zavítali do chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, konkrétně do Horského hotelu Jelenovská a zprávu z tohoto pobytu naleznete zde.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali všem partnerům za podporu bez které by se tento pobyt nemohl uskutečnit. Moc děkujeme.

Jarní rekondiční pobyt pro děti s PAS 2018

Dovolte nám pozvat Vás a Vaše děti na jarní pobyt, který organizuje Občanské sdružení LOGO z.s. Pobyt se uskuteční v termínu 30. 4. – 4. 5. 2018 v obci Valašské klobouky v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty v hotelu Horský hotel Jelenovská http://jelenovska.eu/

 V ceně pobytu je zahrnuto ubytování, plná penze, svačinky, návštěva hotelového krytého bazénu (nutné vzít si s sebou koupací čepice jak pro děti, tak pro dospělé!), materiál a terapeutické služby. Na pobyt Vás budou doprovázet pracovnice z rané péče, jedna sociální pracovnice a praktikantky. Po celou dobu pobytu budou probíhat konzultace a terapeutická péče ze strany speciálních pedagogů – logopedů. Bezlepková strava bude zajištěna – diety uveďte v přihlášce. Vás, kteří máte dítě s bezlepkovou dietou, prosíme, abyste si s sebou vzali dostatečné množství bezlepkového pečiva. Na pokojích je zakázáno používat rychlovarné konvice. Hotel a přilehlé okolí nabízí množství vyžití, na které se můžete těšit: hotelový bazén, saunu, kuželky, dětské hřiště, masáže lávovými kameny, parafínové masáže, baňky, tělocvičnu, stolní tenis, návštěvu Enviromentálního centra, jízdu na koních. Podrobný ceník placených služeb Vám ještě dodáme. Pro maminky či děti lze domluvit posilování, které povede Markétka Lukšová. Na místo je potřeba dopravit se vlastním vozem. Společný autobus není možné zajistit!

 Informace k cenám pobytu:

 Cena pro dítě z RP a jeho dospělý doprovod ……………………………….. 3700,-

Další dospělý nebo dítě nad 10 let…………………………………………….3200,-

Dítě do 10 let…………………………………………………………………………..….2700,-

Dítě do 3 let s vlastní stravou a postýlkou………………………………….....1200,-

Tak neváhejte a využijte této příležitosti. S veškerými dotazy se prosím obracejte na Kateřinu Dostálovou, tel. č. 775 564 615, email: dostalova@oslogo.cz

Za tým Os Logo

Mgr. Kateřina Dostálová

Děkujeme Mary Kay

Rádi bychom poděkovali společnosti MARY KAY, která nás dlouhodobě podporuje a prokazuje tak našim klientům empatii, které si moc vážíme. Děkujeme

 

Světový den porozumění autismu

Oslavme dnes Světový den porozumění autismu. Autismus je jednou z nejzávažnější vývojových mentálních poruch, jejichž dopad můžeme vnímat zejména v interakci s okolním světem. Ten není vždy připraven adekvátně reagovat na projevy, které je mohou zákonitě překvapit. Mějme proto pochopení. Buďme tolerantní. Čím více budeme v dobrém myslet na druhé, tím lépe nám samotným bude.