Staňte se členy Dětského sboru Brno

OS LOGO ve spolupráci se Soukromou klinikou LOGO s.r.o. srdečně zve všechny děti a dospívající na nábor do Dětského sboru Brno. Naše organizace pořádá pravidelně Benefiční koncerty, jejichž účastníkem byl zmíněný sbor poslední ročník. Vzhledem k velké odezvě hostů, ale i našich klientů jsme se v tomto ohledu rozhodli pro užší spolupráci na podporu našich nejmenších.

Chcete zapojit své děti do úspěšného projektu, který jim pomůže dále rozvíjet jejich komunikační dovednosti, najít nové přátele a posílit sebedůvěru?

Tak neváhejte a navštivte nás v pondělí 15. září v 16:30 v Multifunkčním centru v prostorách Soukromé kliniky LOGO s.r.o. na ulici Vsetínská 20 v Brně.

Nábor se týká dětí ve věku od 5 do 18 let

Budeme se na Vás těšit

Tým OS LOGO

Dobrovolnictví v OS LOGO

Občanské sdružení LOGO nabízí možnost dobrovolnictví všem, kteří chtějí získat zkušenosti z prostředí neziskové organizace. Nabízíme možnost výpomoci při administrativní činnosti, společenských akcí, komunikaci s úřady či přímé práci s klienty naší organizace. Výhodou dobrovolnictví je zejména skutečnost, že získáte tolik potřebnou praxi, bez které se dnes hledá zaměstnání o poznání hůře. Tato nabídka platí pro všechny, kteří mají zájem obohati svůj život o nové zkušenosti, které jsou do života jak se říká "k nezaplacení".

V případě zájmu nás kontaktujte na tel.: 543 420 691 nebo na email: dobrovolne@oslogo.cz

Neváhejte a kontaktujte nás

Chcete se zlepšit v práci s PC?

Pak právě pro Vás je následující nabídka.

Nabízíme:

Základy práce s PC

Chtěli byste se naučit základy práce na počítači, psaní na počítači, přepsání svého životopisu do elektronické podoby, založení emailu a práce s ním, vyhledávání a reagování na nabídky práce na internetu? Neváhejte a kontaktujte naše Občanské sdružení LOGO na telefonu: 543 420 677 nebo nás navštivte na Renneské třídě 45, Brno. Kapacita je omezená.
Kurz základy práce na pc je ZDARMA a proběhne 8.-12.9.2014

Excelujte jednoduše

Chtěli byste se uplatnit v administrativě, ale nejste si jistí Vaší znalostí excelu? Občanské sdružení LOGO Vám pomůže procvičit znalosti excelu na uživatelské bázi.
Pokud máte zájem o tento kurz, který je zdarma v termínu od 16. - 19. 9.2014 kontaktujte nás na telefonu: 543 420 677 nebo nás navštivte na Renneské třídě 45,

Jste srdečně zváni

Papoušek se vrátil z teplých krajin

Tým OS LOGO má pro všechny své klienty velice pozitivní zprávu. Po čase stráveném dovolenou v exotických končinách se nám konečně vrátil Papoušek. Časopis Papoušek. Podobně jako v minulosti, se v něm dočtete aktuální dění u nás na sdružení, ale obsahuje i , které pro Vás máme připravena do budoucna. Hlavní příspěvek tohoto čísla se týká naší kavárny LOGO Café. Tu jsme otevřeli před několika měsíci jako projekt na podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Dámy, které na kavárně pracují, pro Vás budou denně vyrábět čerstvé zákusky, saláty a jiné pochutiny, vždy v souvislosti s aktuálním ročním obdobím. Dále se dočteme například o terénních službách, které poskytujeme již řadu let a slouží zejména dospělým pacientům po cévní mozkové příhodě. V tomto případě se jedná o služby Rozvoj komunikačních dovedností a cvičení v domácnosti. V neposlední řadě se dočtete také o přípravách konference k Mezinárodnímu dni porozumění koktavosti, která se uskuteční 22. října v prostorách školícího centra Jihomoravského kraje, a bude stát za to. Hlavním hostem bude tentokrát jeden ze zakladatelů tohoto dne, sám Michael Sugarman z USA.

Toto a mnohem více naleznete v aktuálním čísle Papouška, který bude k dostání na recepci Soukromé kliniky LOGO s.r.o.

Touto cestou chceme velice poděkovat společnosti ARKADIA, která nás dlouhodobě podporuje a bez jejich pomoci by tento časopis nemohl vyjít. Děkujeme moc za empatii, kterou poskytujete našim postiženým klientům.

Zde se můžete podívat na náhled v elektronické podobě:

http://issuu.com/arkadia_lift_the_brand/docs/papousek_leto2014_online2/0

OS LOGO pečuje o druhé

OS LOGO spolupracuje s organizací PEČUJEME O DRUHÉ a za tuto spolupráci jsme moc rádi. Vzhledem k podobnému předmětu činnosti jsme tak schopni zkvalitnit zprostředkování služeb pro naše klienty, tak abychom jim poskytli zázemí v co nejvyšší možné míře. Spolupráce si velice ceníme.

Tým OS LOGO

ISAD 2014 aneb Mluvíme jedním hlasem

12. ročník konference u příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti

22. října 2014 od 9 hod. v Školícím centru JMK

Občanské sdružení LOGO, Soukromá klinika LOGO s.r.o. a Česká asociace pro koktavost Vás srdečně zvou na 12. ročník konference o koktavosti s mezinárodní účastí. Letos přivítáme jako hlavního hosta konference s názvem S Vámi pro Vás - Mluvíme jedním jazykem psychoterapeuta Michaela Sugarmana z USA. Ten je jedním ze zakladatelů Mezinárodního dne porozumění koktavosti a čelním představitelem Mezinárodní asociace pro koktavost (ISA). Bude mluvit o nejnovějších přístupech a posunech v terapii osob s poruchou plynulosti řeči, o copingových strategiích zvládání úzkosti a stresu, úspěších dosažených v oblasti legislativy. Pan MUDr. et Mgr. Josef Pařenica promluví o nejnovějších poznatcích u problematiky sociálních fóbií, se zaměřením právě na poruchy plynulosti řeči. PaedDr. Ilona Kejklíčková, Ph.D. Vás seznámí s vývojem České asociace pro koktavost. Seznámíte se i s dalšími zajímavými fakty, které si přenesete do Vaší praxe. V rámci odpoledních workshopů se budeme věnovat překonávání bloků v komunikaci, propojení práce těla a řeči v rámci expresivních terapií ( tanečně - pohybové terapie, arteterapie, dramaterapie). Konference má uděleny kredity od Asociace klinických logopedů ČR, registrační číslo AKL 4 2014 26 ( 4 kredity pro účastníky, 15 kreditů pro přednášející, 10 kreditů pro spoluautory přednášek ). Konference proběhne ve středu 22. října 2014 od 9 hodin v prostorách školícího centra Jihomoravského kraje na Cejlu 73 v Brně.

Přihlašování na http://www.denkoktavosti.cz/registrace/

Těšíme se na vás

Tým OS LOGO

Česká televize hostem LOGO Café

Na kávu do Loga .., i tak by šlo vyjádřit jednoduché pozvání pro ty, kteří mají pro tento nápoj slabost a rádi si k němu zakousnou nějakou sladkou dobrotu. Jsme moc rádi, že toto pozvání přijala Česká televize, která nás navštívila minulý týden. Vzhledem k tomu, že kavárna má významný společenský přesah, jenž je charakteristický zejména zaměstnáváním zdravotně postižených, jsme rádi za každou pomoc při osvětové činnosti. Česká televize tak nenatáčela pouze prostory kavárny, ale pídila se i po osudech jejich pracovníků. Reportáž byla velice příjemná a do budoucna Českou televizi zase rádi uvítáme. Děkujeme

Zde je odkaz na archív České televize, kde si můžete reportáž prohlédnout (v pořadí sedmá)

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/314281381990703/

WWW.DENKOKTAVOSTI.CZ DOČASNĚ OMEZIL PROVOZ

Dobrý den,

Vážené dámy a pánové,

Web www.denkoktavosti.cz, který je již několik let zřízen pro potřeby konference ku příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti, je dočasně omezen v provozu. Věříme, že tyto nedostatky upravíme v horizontu pár dní, abychom Vám tímto způsobem nebránili v registraci. Děkujeme za pochopení a trpělivost. S přáním hezkého dne.

Tým OS LOGO

Mezinárodní den dětí

Občanské sdružení LOGO přeje všem dětem hodně štěstí, zdraví a hlavně radostí, strávených jak v kolektivu kamarádu, tak doma u rodičů.

Počítačový program opět v OS LOGO

Občanské sdružení LOGO po vzoru minulých měsíců vypisuje další Počítačový program pro začátečníky. Program bude mít tradičně charakter 5-denního školení a to od 9 - 13. 6. 2014 v prostorách Multifunkčního centra OS LOGO. Zájemci o daný program se můžou potvrdit svoji účast na čísle 543 420 677. Budeme se na Vás těšit a věřte, že počítač není Váš nepřítel, ale naopak pomocník.