Zprávy z pobytu na Dolní moravě

Tento týden probíhá v pořadí již 3. pobyt pro klienty rané péče. V pondělí se tak vypravili naši pracovníci společně s dětmi a jejich rodinami mikrobusem do malebného prostředí Dolní moravy, konkrétně na chatu TEREZKA. Po prvotním "otrkání" a seznámení s novým prostředím tak začalo 5-denní dobrodružství, které bude pro mnohé nezapomenutelným zážitkem. Na programu tohoto pobytu budou kromě terapií také procházky či hrátky na dětském hřišti. Děti po objevení skluzavky  začali "přípravný trénink" na bobovou dráhu, která byla cílem výletu v úterý, 8. 4. 2014. Děti se na bobové dráze řádně vyřádili a poté pokračoval program na samotné chatě. O dalším průběhu Vás budeme informovat na webu a facebooku. Pro představu se podívejte na přiložené fotky. Tým OS LOGO

Tento projekt je financován ze sbírky Pomozte dětem organizované Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti.

 Tento projekt je financován ze sbírky Pomozte dětem organizované Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti.

Oslava světového dne autismu

Dne 2. dubna jsme v prostorách naší nové kavárny slavili Světový den autismu. Celá událost se nesla v duchu modré, tedy modré barvy, která je vnímána jako barva klidu, uspokojení a souladu. Přesně takové pocity nás provázeli celým dnem. Do modrého tónu jsme se v rámci sdružení nejenom oblékly, ale hlavně jsme v kavárně servírovali notoricky známou cukrovou vatu a hádejte v jaké barvě .., ano, modré. Vata šla na dračku, poněvadž každé malé dítě ji má spojenou se zážitky z matějských poutí a zároveň měli možnost vyzkoušet novou příchuť. Oslava probíhala i formou konzultací, kdy jsme mohli zodpovídat řadu zajímavých dotazů ohledně PAS, tedy poruchy autistického spektra, tak abychom laické veřejnosti představili toto postižení. Osvětová činnost ve vztahu k autismu je velice důležitá, protože pouze na základě správných informací můžeme alespoň částečně pochopit pocity a postoje jak samotných autistů, tak i jejich rodinných příslušníků.

Mějme pochopení pro ty, kteří jsou kolem nás, protože oni mají často pochopení pro nás, aniž bychom si to uvědomovali. 

Spuštěn nový web oslogo.cz

Občanské sdružení LOGO se rozhodlo změnit podobu webových stránek, které budou více vystihovat potřeby Vás, klientů. Díky společnostem ARKADIA a AVITO, které nás dlouhodobě podporují, se tento projekt podařilo zrealizovat. Stránky budou nejenom nové po stránce vizuální, ale budou také přehlednější a obsáhlejší v popisu jednotlivých služeb. Důležitým faktorem tvorby nového webu je snaha o větší interaktivitu, která bude mít za následek výraznější zapojení klientů a návštěvníků webu do činností, kterým se dlouhodobě zabýváme. Termín jejich spuštění se blíží, tak doufáme, že se Vám budou líbit, protože je děláme pro Vás

Poděkování za nové webové stránky

Občanské sdružení LOGO děkuje společnostem ARKADIA a AVITO za zpracování nových webových stránek, které zohledňují potřeby zejména Vás, našich klientů. Podoba stránek se změnila k nepoznání a na první pohled je vidět, že zvolený design je velký krok kupředu. Vyhledávání jednotlivých témat pro Vás bude jistě jednodušší, nejenom kvůli přehlednému rozdělení kapitol, ale zejména specifikováním konkrétních postižení. Věříme, že se Vám nový web bude líbit a budete ho hojně navštěvovat.

OS LOGO slaví Světový den Autismu

Dle nejnovějších světových epidemiologických výzkumů se v současné době každé 80. dítě narodí s Poruchou autistického spektra (PAS). V České republice žije na 100 000 osob s různou mírou a formou autismu. To, co děti s autismem a jejich rodiny potřebují nejvíce, je porozumění a podpora. "Uvědomte si, že jsme si odcizeni navzájem, že můj způsob života není pouze poškozená verze Vašeho ... " (Jim Sinclair). V roce 2007 Valná hromada OSN rozhodla stanovit 2. duben jako Světový den zvýšení povědomí o autismu (WAAD) S tímto dnem je spojena modrá barva, která je barvou komunikace a sebevyjádření. To je jedna z oblastí, ve které mají lidé s poruchou autistického spektra největší potíže. Pojďme společně tyto děti a jejich rodiny podpořit. Rozsviťte se modře a připojte se tak do celosvětové kampaně "Light it up blue!", která druhý dubnový den každoročně probíhá v různých koutech světa. OS LOGO Vás tak zve do prostor nové kavárny, kde si na oslavu tohoto dne můžete dát zdarma modrou cukrovou vatu na oslavu tohoto dne a podpořit naši činnost. Přijďte nás navštívit.

Pro více informací navštivte tyto webové stránky

http://www.posvitme-si-na-autismus.cz/

http://www.autismspeaks.org/