OS LOGO pečuje o druhé

OS LOGO spolupracuje s organizací PEČUJEME O DRUHÉ a za tuto spolupráci jsme moc rádi. Vzhledem k podobnému předmětu činnosti jsme tak schopni zkvalitnit zprostředkování služeb pro naše klienty, tak abychom jim poskytli zázemí v co nejvyšší možné míře. Spolupráce si velice ceníme.

Tým OS LOGO

ISAD 2014 aneb Mluvíme jedním hlasem

12. ročník konference u příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti

22. října 2014 od 9 hod. v Školícím centru JMK

Občanské sdružení LOGO, Soukromá klinika LOGO s.r.o. a Česká asociace pro koktavost Vás srdečně zvou na 12. ročník konference o koktavosti s mezinárodní účastí. Letos přivítáme jako hlavního hosta konference s názvem S Vámi pro Vás - Mluvíme jedním jazykem psychoterapeuta Michaela Sugarmana z USA. Ten je jedním ze zakladatelů Mezinárodního dne porozumění koktavosti a čelním představitelem Mezinárodní asociace pro koktavost (ISA). Bude mluvit o nejnovějších přístupech a posunech v terapii osob s poruchou plynulosti řeči, o copingových strategiích zvládání úzkosti a stresu, úspěších dosažených v oblasti legislativy. Pan MUDr. et Mgr. Josef Pařenica promluví o nejnovějších poznatcích u problematiky sociálních fóbií, se zaměřením právě na poruchy plynulosti řeči. PaedDr. Ilona Kejklíčková, Ph.D. Vás seznámí s vývojem České asociace pro koktavost. Seznámíte se i s dalšími zajímavými fakty, které si přenesete do Vaší praxe. V rámci odpoledních workshopů se budeme věnovat překonávání bloků v komunikaci, propojení práce těla a řeči v rámci expresivních terapií ( tanečně - pohybové terapie, arteterapie, dramaterapie). Konference má uděleny kredity od Asociace klinických logopedů ČR, registrační číslo AKL 4 2014 26 ( 4 kredity pro účastníky, 15 kreditů pro přednášející, 10 kreditů pro spoluautory přednášek ). Konference proběhne ve středu 22. října 2014 od 9 hodin v prostorách školícího centra Jihomoravského kraje na Cejlu 73 v Brně.

Přihlašování na http://www.denkoktavosti.cz/registrace/

Těšíme se na vás

Tým OS LOGO

Česká televize hostem LOGO Café

Na kávu do Loga .., i tak by šlo vyjádřit jednoduché pozvání pro ty, kteří mají pro tento nápoj slabost a rádi si k němu zakousnou nějakou sladkou dobrotu. Jsme moc rádi, že toto pozvání přijala Česká televize, která nás navštívila minulý týden. Vzhledem k tomu, že kavárna má významný společenský přesah, jenž je charakteristický zejména zaměstnáváním zdravotně postižených, jsme rádi za každou pomoc při osvětové činnosti. Česká televize tak nenatáčela pouze prostory kavárny, ale pídila se i po osudech jejich pracovníků. Reportáž byla velice příjemná a do budoucna Českou televizi zase rádi uvítáme. Děkujeme

Zde je odkaz na archív České televize, kde si můžete reportáž prohlédnout (v pořadí sedmá)

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/314281381990703/

WWW.DENKOKTAVOSTI.CZ DOČASNĚ OMEZIL PROVOZ

Dobrý den,

Vážené dámy a pánové,

Web www.denkoktavosti.cz, který je již několik let zřízen pro potřeby konference ku příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti, je dočasně omezen v provozu. Věříme, že tyto nedostatky upravíme v horizontu pár dní, abychom Vám tímto způsobem nebránili v registraci. Děkujeme za pochopení a trpělivost. S přáním hezkého dne.

Tým OS LOGO

Mezinárodní den dětí

Občanské sdružení LOGO přeje všem dětem hodně štěstí, zdraví a hlavně radostí, strávených jak v kolektivu kamarádu, tak doma u rodičů.

Počítačový program opět v OS LOGO

Občanské sdružení LOGO po vzoru minulých měsíců vypisuje další Počítačový program pro začátečníky. Program bude mít tradičně charakter 5-denního školení a to od 9 - 13. 6. 2014 v prostorách Multifunkčního centra OS LOGO. Zájemci o daný program se můžou potvrdit svoji účast na čísle 543 420 677. Budeme se na Vás těšit a věřte, že počítač není Váš nepřítel, ale naopak pomocník.

Hvězdy nad Brnem 2014

Občanské sdružení LOGO opět využilo příležitosti prezentovat svoje služby v rámci festivalu Hvězdy nad Brnem. V rámci tohoto prosluněného dne jsme opět měli možnost seznámit širokou veřejnost s našimi poskytovanými službami a aktuálními projekty. Prostředí moderního koupaliště je pro akce tohoto typu ideální a počasí také nezklamalo. Ačkoliv povětrnostní podmínky připomínali orkán v Brněnském podání a občas nabral stánek "směr nebe", bylo velice slunečno. Svoje prezentace tam neměli pouze neziskové organizace, ale třeba také policie, hasiči či záchranáři. Ze tváří dětských návštěvníků bylo znát, že do budoucna je o dostatek policistů v ulicích postaráno. Vystoupení byly ovšem velice profesionální a některých z nich se zúčastnili i naši zástupci, pracovníci OS LOGO. Děkujeme tak Kávéesce neboli kulturnímu a vzdělávacímu středisku Brna Střed za kvalitní organizaci a hlavně za pozvání. Příští rok se opět rádi zúčastníme.

Dobrovolníci v OS LOGO

Dnes, v pondělí 12. května jsme měli tu příležitost opět přivítat naše oblíbené dobrovolníky z české spořitelny. Na základě zkušeností z několika minulých let jsme se těšili nejenom na odvedenou práci, ale zejména na dobrovolníky samotné, kteří nám vždy nezištně a s úsměvem na tváři pomůžou. Dnes byla na programu celá řada činností od natírání plotu přes čištění oken naší zbrusu nové kavárny. Samozřejmě nezůstalo pouze u manuální činnosti, ale také nám dobrovolníci pomohli při tvorbě pomůcek jak pro děti, tak i dospělé s narušenou komunikační schopností. Rádi bychom za celý tým OS LOGO poděkovali všem zúčastněným, protože jejich nasazení i přístup byl velice lidský. Děkujeme za empatii, kterou tímto dlouhodobě poskytujete našim klientům. Děkujeme.

Vaříme s OS LOGO

Realizováno v rámci projektu Zajištění vybraných služeb sociální prevence v Jihomoravském kraji CZ.1.04/3.1.00/05.00056

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost

http://www.socialnisluzby-ipjmk.cz

http://www.esfcr.cz/

Naše organizace před rokem vydala kalendář o zdravém stravování a měl veliký úspěch. Z tohoto důvodu jsme se v rámci služby Sociální rehabilitace rozhodli na tento projekt navázat. Předchozí kalendář byl určen pro lidi, kteří by se chtěli začít zdravě stravovat, resp. změnit své stravovací návyky. Kalendář byl tak vytvořen pod odborným vedením nutričního experta, tak aby splňoval veškeré parametry moderního přístupu ke stravování. Tentokrát jsme se ovšem rozhodli pro jiný koncept. Myšlenka kalendáře zůstala, orientace na jídlo také, ale zásadní změnou je, že pokrmy budou přímo autorským dílem jednotlivých klientů. Ti nejenom, že pokrm v rámci kroužku všem uvaří, ale zejména jim představí jeho příběh a zmíní svůj postoj k tomuto pokrmu. Jednotlivé výpovědi jsou nadmíru zajímavé již dnes, takže se máte určitě na co těšit. Budeme Vás průběžně informovat o jednotlivých pokrmech a aktivitách v rámci této činnosti a věříme, že si získáme Vaši pozornost. Další vaření proběhne zítra odpoledne v prostorách našeho sdružení.

Takové byly velikonoce na OS LOGO

Pravidelně, tedy každý rok si nenecháme ujít příležitost "decentně" vymrskat naše drahé kolegyně v rámci jednoho z nejoblíbenějších svátků u nás, Velikonoc. Již trafičně vezmeme "čerstvě upletené žíly" a oběhneme všechna zákoutí naší organizace, ale i Soukromé kliniky LOGO s.r.o., dlouholetého partnera, kde je taky mnoho adeptek. Výslužka byla velice bohatá a to jak na vajíčka "bílá i malovaná", čokoládové sladkosti a na dochucení kávy po alžírském způsobu i tuzemský vaječný likér. Závěrem Vám dámy děkujeme a těšíme se na příští rok:))