Po stopách generála Custera

Občanské sdružení LOGO se zúčastní pochodu ku příležitosti Memoriálu generála Custera. Dne 20. srpna nás můžete navštívit v prostorách vojenského ležení na ulici Palcary, pod Panským kopcem v Komíně. 

Co je vlastně 7. kavalerie?

Určitě jste o ní už někdy slyšeli. Slavná 7. kavalerie v čele se svým generálem Georgem Armstrongem Custerem. Před 16 lety se ji nechal inspirovat Václav Vydra se svými přáteli, a rozhodli se vyzkoušet si pocity jezdců při útoku. Zážitek byl tak silný, že se dalším rokem opět sešli, tentokrát ve větším počtu. Od té doby je každým rokem pořádán Memoriál generála Custera a počet jezdců se blíží k limitu, který je stanoven na počet 210 kavaleristů, což byl počet koní a vojáků, kteří padli v r. 1876 spolu s generálem Custerem v bitvě s indiány poblíž říčky Little Big Horn. 

Od 16 hodin tak budou na programu jezdecké soutěže, ukázka přirozené komunikace s koněm, vodění dětí na koni, projížďky kočárem, zábavné soutěže pro děti a dospělé a v neposlední řadě budete moci navštívit náš info stánek, kde Vás seznámíme s tím co všechno děláme .., zejména pro lidi s poruchou komunikace a hybnosti.

Budeme se těšit