Pobyt Vranov nad Dyjí 2016

Již tradiční pobyt, pořádaný pracovníky OS Logo pro rodiny s dětmi v rámci rané péče, se odehrával v krásném prostředí vranovské přehrady v rodinném Penzionu M. Počátky měsíce září, jsou ve znamení posledních letních paprsků a teplot a menšího počtu turistů. Díky tomu jsme mohli využít k aktivitám s rodiči i venkovní bazén a blízkou pláž.

Tento rok se zúčastnilo celkem 10 rodin s 14 dětmi spolu s 5 členy týmu OS Logo, zdravotníkem a dobrovolnicí, která nám pomáhala se zajištěním programu.  Každý den byly pro děti nachystané aktivity rozvíjející jejich dovednosti v komunikaci a vnímání světa. Vychutnali jsme si jízdu parníkem po přehradě, povozili se na koních a pomazlili se s pěti krásnými border koliemi, které nás přišli navštívit. Před pobytem jsme požádali dvě z nejzkušenějších maminek, které v rámci rané péče fungují nejdéle z přítomných rodin, o připravení mini přednášky, kde představily své zkušenosti s terapiemi a metodami, které měly možnost vyzkoušet. Děti měly denně logopedickou terapii, rodičům byla k dispozici sociální pracovnice a na počátku týdne i psycholožka, která pomáhá zvládat těžkou situaci rodin s dítětem s postižením.

Rodiny spolu s dětmi si prodloužily letní dny a radovánky, odpočinuly si od počátečního shonu začátku školního roku a seznámily se s ostatními rodinami z rané péče. Díky tomuto kontaktu tak mohou nalézt oporu a pochopení a motivují se k další práci v rozvoji s dítětem.

Všech 5 dnů se o nás ukázkově starali v Penzioně M, kterému bychom chtěli touto cestou ještě jednou poděkovat, za příjemně strávený konec léta. Dle ohlasů se zdá, že se sem ještě vrátíme a pokusíme se hned za rok.

Děkujeme partnerům za empatii, kterou dlouhodobě poskytují našim klientům. Děkujeme.