Letní týdenní pobyt pro balbutiky v létě na klinice


V prázdninovém čase 16.7.-22.7. a  1. 8. - 5. 8. 2005 se uskutečnily týdenní reedukační pobyty pro pacienty s Dg. Balbuties. Konaly se v Brně na Soukromé klinice Logo s. r. o.

 

 Během týdenního pobytu pacienti cvičili své komunikativní dovednosti. Pod odborným vede­ním klinického logopeda prováděli dechová, fonační a asociační cvičení. Pomocí rétorických cvičení; nejmodernějších počítačových programů a přístrojů upravovali plynulost, tempo řeči a mluvní projev celkově. Tato cvičení byla prokládána pohybovými aktivitami a dechovým cvi­čením v bazénu.

 

 Nedílnou součástí reedukace byla také komplexní rehabilitační péče. Ta má pozitivní vliv na celkové uvolnění mimického svalstva dýchacího a celkového stavu pacienta. Pravidelný denní režim prázdninového pobytu byl obohacen o kyslíkovou terapii, která má pozitivní vliv na celkovou regeneraci a relaxaci organismu. (Umožňuje-li to indikace lékaře).

 

Vedoucími pobytů byli Mgr. Šárka Pacáková a PhDr. Petr Staníček.