Konference s kanadským karikaturistou Danielem Rossim

Dnes pořádáme 19. ročník logopedické konference Napříč generacemi při příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti. A také při této příležitosti vyšel článek o jednom našem přednášejícím, kterým je kanadský karikaturista Daniele Rossi.

Přečíst si ho můžete zde.

Jsme rádi, že Daniele se k nám připojil a moc se těšíme na jeho odpolední přenášku.

Týden rané péče

V dnech 1 - 7. listopadu oslavíme Týden rané péče. Nechte se překvapit, co pro Vás máme připraveno. Dáme Vám včas vědět.

Tým Os Logo

Logopedická konference online! Připojte se!

Milí přátelé,

i když jsme se na vás velmi těšili, máme obavy z šíření epidemie koronaviru. Velmi nás to mrzí, ale vzhledem k rostoucím číslům v posledních dnech a zvyšující se možnosti šíření nákazy koronaviru, jsme se rozhodli pro přesun do ONLINE prostředí.

Chceme pro vás zajistit co největší bezpečí a zároveň pohodlí při sledování přednášek, proto prosím přijměte naše rozhodnutí. Neradi bychom ohrozili kohokoliv z vás, natož ty z řad pracovníků zdravotních a sociálních služeb. Na začátku příštího týdne můžete očekávat bližší informace ohledně průběhu online konference. Nemusíte se bát, hosté ani časy daných přednášek se měnit nebudou. Naopak všechny přednášky budou nahrávány, takže si je budete moct pustit zpětně. Více na www.denkoktavosti.cz.

Velmi se omlouváme za způsobené komplikace, opravdu jsme čekali do poslední chvíle, ale už to není možné a museli jsme to rozseknout. Pevně věříme ve vaší přízeň a budeme se těšit na online setkání.

Stále se můžete registrovat zdeTěšíme se na Vás již příští pátek!

Ohlédnutí za dětským odpolednem

Občanské sdružení Logo z.s. ve spolupráci se Soukromou klinikou LOGO s.r.o. uspořádali v úterý 7. září 2021 dětské odpoledne s autorským čtením nakladatelství Pikola. Akce byla určena nejen pro naše malé klienty, ale i pro děti z celého okolí. Našim cílem je podpořit místní rodičovskou komunitu a zapojit je do dění okolo našeho sdružení.

“Tolik dětí jsme tady ještě neviděli! Došli nejen naši malí klienti z rané péče, ale také rodiny z okolí,” smála se vedoucí rané péče Občanského sdružení Logo z.s. Mgr. Markéta Talašová, která dětem pomáhala vytvářet odznaky s dětskými motivy. Organizátorka Mgr. Petra Strádalová dodává: „U vstupního stánku si bylo možné vyzvednout hrací kartičku, na kterou děti dostávaly razítka a po splnění všech úkolů obdržely malý dárek. Úkoly byly rozmanité od poznávání předmětů, zvířecích zvuků až po hru na dojení krávy.” Bylo možné navštívit také stánek Soukromé kliniky LOGO s.r.o., kde byly k zakoupení logopedické pomůcky. To vše pod dohledem zkušeného logopeda.

Na své si přišli také milovníci sladkého, byl zde stánek s cukrovou vatou a popkornem. Nálada byla skvělá, slunce svítilo, dětské hřiště bylo zaplněné dětmi a hrála hudba. Vše pod taktovkou pracovníků Občanského sdružení Logo z.s. Během odpoledne si bylo možné vyrobit v kreativní dílně s ilustrátorkou dětských knížek Komárou velrybu či králičí škrabošku, která odkazovala na její knihu Králík je taky jenom člověk. Od 17 hod. se pak konalo autorské čtení Lucie Šavlíkové, šefredaktorky nakladatelství Pikola a autorky dětské knížky Strach má velké uši. Seběhly se okolo ní spousty dětí a některé se ani nebály mluvit do mikrofonu. “Vypadá to, že se nám tady tvoří krásná nová tradice. Děkujeme všem, že jste dorazili!” zakončila odpoledne Ing. Michaela Kubalová, organizátorka akce s tím, že se Občanské sdružení Logo z.s. pokusí tato odpoledne pro děti organizovat častěji. Výdělek z dobrovolného vstupného poputuje na činnost sociální služby raná péče, kterou Občanské sdružení Logo z.s. poskytuje bezplatně dětem s neurovývojovými poruchami do 7 let věku.

Den otevřených dveří 24. září

Už je to tady! Den otevřených dveří OS Logo

  • Přijďte se podívat na naše nové prostory!
  • Zeptejte se sociální pracovnice na cokoliv, co vás zajímá
  • Pomůžeme vám vytvořit váš životopis či vám ukážeme kroužky AJ, PC či kognitivní trénink
  • A také si můžeme popovídat s poradkyní rané péče, která vás více seznámí s prací v terénu

Moc se na vás těšíme, tak dorazte:)

Dětské odpoledne 7. září 2021

Přijďte si s námi užít odpoledne plné her!


Od 17 hod. se můžete těšit na autorské čtení Lucie Šavlíkové. Dále pro vás bude připravena kreativní dílna s p. Komárou, stanoviště s úkoly pro děti, balónky, malování na obličej a další vyžití. Také vás čeká překvapení v podobě Dogmana od nakladatelství Pikola.
Bude pro vás připraveno občerstvení v Café Bémovka, stánek Soukromé kliniky LOGO s.r.o., kde si můžete zakoupit logopedické pomůcky z e-shopu https://www.moje-pomucky.com/ a také náš stánek Občanské sdružení Logo z.s., kde si budete moci také nakoupit něco drobného a tím podpořit naši ranou péči.
Rozhodně se nebudete nudit a takhle na začátku školního roku si ještě užijeme společně spoustu legrace.


Těšíme se na vás! Sledujte fb události na https://fb.me/e/2t1MsK9WU

Logopedická konference Napříč generacemi

Občanské sdružení Logo z.s. ve spolupráci se Soukromou klinikou LOGO s.r.o. pořádá již 19. ročník logopedické konference u příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti. A to 22. října 2021 v Administrativním a školícím centru JMK v Brně.

Slogan letošního ročníku zní "Napříč generacemi" 

Předmětem našeho odborného zájmu tak budou různé typy narušené komunikační schopnosti, konkrétně koktavost, mutismus, afázie či hlasová hygiena. Jednotlivá témata Vám přiblíží naši hosté, ať už tuzemští, či zahraniční.

Pokud se situace v naší zemi vyvine jiným způsobem, budeme se na Vás těšit online.

Více informací naleznete na www.denkoktavosti.cz

Dětský benefiční jarmark

Dne 18. 6. 2021 jsme pro Vás uspořádali Dětský jarmark na podporu rané péče. Ten se konal v prostředí historického nádvoří Staré radnice v Brně. Společně s námi měli své zastoupení i Společnost pro ranou péči a Centrum pro dětský sluch Tamtam o.s.p. Jsme velmi rádi, že jste do toho šli s námi a věříme, že pilíře spolupráce budeme do budoucna jenom posilovat.
Na jarmarku se prezentovala i Soukromá klinika LOGO s.r.o., která zde prostřednictvím klinického logopeda PhDr. Petra Staníčka nabízela logopedické pomůcky. Další skládačky, slovní hříčky, obrázkové kartičky a další edukační prostředky jste mohli najít u stánku OSKOLA s.r.o. Na krásné dřevěné hračky, židličky, prolézačky lákal stánek Dřevěné hračky s láskou a v neposlední řadě Vás jistě zaujal stánek s dětskými knížkami od nakladatelství MEANDER, PIKOLA či publikace od vydavatelství BABYONLINE.
Jsme velmi rádi, že jste se této akce zúčastnili a tím podpořili dobrou věc, konkrétně sociální službu Raná péče pro děti s poruchami komunikace a hybnosti. K tanci a poslechu hrála skvělá Lidová muzika Lhotár, která místo konání udělala ještě kouzelnějším. Popíjelo se víno od vinařství Jan Pláček, ovocné sirupy z Hájenky a jedl se skvělý frgál od Brněnského frgálu. Byl zde také koutek pro děti s balónky, odkud děti odcházely s vlastnoručně vyrobenými plackami. Užívali jsme si začátek parného léta plnými doušky. Moc děkujeme všem, kteří se nejen zúčastnili, ale také zastavili a prohodili pár slov. A třeba někdy příště, naviděnou, vaše OS Logo!

Dětský benefiční jarmark již tento pátek!

Srdečně vás zveme na benefiční dětský jarmark na podporu rané péče. Na jarmarku si budete moci zakoupit dětské hračky, knížky i logopedické pomůcky a přispět tak na dobrou věc. Výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na děti s poruchami komunikace a hybnosti. K tanci a poslechu bude hrát Lidová muzika Lhotár. Uvidíte se tady nejen s námi z OS Logo, ale také s lidmi z Centra pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.! Všechny prodejní stánky budeme postupně odkrývat, tak sledujte naši událost!

https://fb.me/e/1nQYEmB85

Těšíme se na vás!

Tak dorazte a pojďte pomáhat společně s námi!