Ohlédnutí za dětským odpolednem

Občanské sdružení Logo z.s. ve spolupráci se Soukromou klinikou LOGO s.r.o. uspořádali v úterý 7. září 2021 dětské odpoledne s autorským čtením nakladatelství Pikola. Akce byla určena nejen pro naše malé klienty, ale i pro děti z celého okolí. Našim cílem je podpořit místní rodičovskou komunitu a zapojit je do dění okolo našeho sdružení.

“Tolik dětí jsme tady ještě neviděli! Došli nejen naši malí klienti z rané péče, ale také rodiny z okolí,” smála se vedoucí rané péče Občanského sdružení Logo z.s. Mgr. Markéta Talašová, která dětem pomáhala vytvářet odznaky s dětskými motivy. Organizátorka Mgr. Petra Strádalová dodává: „U vstupního stánku si bylo možné vyzvednout hrací kartičku, na kterou děti dostávaly razítka a po splnění všech úkolů obdržely malý dárek. Úkoly byly rozmanité od poznávání předmětů, zvířecích zvuků až po hru na dojení krávy.” Bylo možné navštívit také stánek Soukromé kliniky LOGO s.r.o., kde byly k zakoupení logopedické pomůcky. To vše pod dohledem zkušeného logopeda.

Na své si přišli také milovníci sladkého, byl zde stánek s cukrovou vatou a popkornem. Nálada byla skvělá, slunce svítilo, dětské hřiště bylo zaplněné dětmi a hrála hudba. Vše pod taktovkou pracovníků Občanského sdružení Logo z.s. Během odpoledne si bylo možné vyrobit v kreativní dílně s ilustrátorkou dětských knížek Komárou velrybu či králičí škrabošku, která odkazovala na její knihu Králík je taky jenom člověk. Od 17 hod. se pak konalo autorské čtení Lucie Šavlíkové, šefredaktorky nakladatelství Pikola a autorky dětské knížky Strach má velké uši. Seběhly se okolo ní spousty dětí a některé se ani nebály mluvit do mikrofonu. “Vypadá to, že se nám tady tvoří krásná nová tradice. Děkujeme všem, že jste dorazili!” zakončila odpoledne Ing. Michaela Kubalová, organizátorka akce s tím, že se Občanské sdružení Logo z.s. pokusí tato odpoledne pro děti organizovat častěji. Výdělek z dobrovolného vstupného poputuje na činnost sociální služby raná péče, kterou Občanské sdružení Logo z.s. poskytuje bezplatně dětem s neurovývojovými poruchami do 7 let věku.

Den otevřených dveří 24. září

Už je to tady! Den otevřených dveří OS Logo

  • Přijďte se podívat na naše nové prostory!
  • Zeptejte se sociální pracovnice na cokoliv, co vás zajímá
  • Pomůžeme vám vytvořit váš životopis či vám ukážeme kroužky AJ, PC či kognitivní trénink
  • A také si můžeme popovídat s poradkyní rané péče, která vás více seznámí s prací v terénu

Moc se na vás těšíme, tak dorazte:)

Dětské odpoledne 7. září 2021

Přijďte si s námi užít odpoledne plné her!


Od 17 hod. se můžete těšit na autorské čtení Lucie Šavlíkové. Dále pro vás bude připravena kreativní dílna s p. Komárou, stanoviště s úkoly pro děti, balónky, malování na obličej a další vyžití. Také vás čeká překvapení v podobě Dogmana od nakladatelství Pikola.
Bude pro vás připraveno občerstvení v Café Bémovka, stánek Soukromé kliniky LOGO s.r.o., kde si můžete zakoupit logopedické pomůcky z e-shopu https://www.moje-pomucky.com/ a také náš stánek Občanské sdružení Logo z.s., kde si budete moci také nakoupit něco drobného a tím podpořit naši ranou péči.
Rozhodně se nebudete nudit a takhle na začátku školního roku si ještě užijeme společně spoustu legrace.


Těšíme se na vás! Sledujte fb události na https://fb.me/e/2t1MsK9WU

Logopedická konference Napříč generacemi

Občanské sdružení Logo z.s. ve spolupráci se Soukromou klinikou LOGO s.r.o. pořádá již 19. ročník logopedické konference u příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti. A to 22. října 2021 v Administrativním a školícím centru JMK v Brně.

Slogan letošního ročníku zní "Napříč generacemi" 

Předmětem našeho odborného zájmu tak budou různé typy narušené komunikační schopnosti, konkrétně koktavost, mutismus, afázie či hlasová hygiena. Jednotlivá témata Vám přiblíží naši hosté, ať už tuzemští, či zahraniční.

Pokud se situace v naší zemi vyvine jiným způsobem, budeme se na Vás těšit online.

Více informací naleznete na www.denkoktavosti.cz

Dětský benefiční jarmark

Dne 18. 6. 2021 jsme pro Vás uspořádali Dětský jarmark na podporu rané péče. Ten se konal v prostředí historického nádvoří Staré radnice v Brně. Společně s námi měli své zastoupení i Společnost pro ranou péči a Centrum pro dětský sluch Tamtam o.s.p. Jsme velmi rádi, že jste do toho šli s námi a věříme, že pilíře spolupráce budeme do budoucna jenom posilovat.
Na jarmarku se prezentovala i Soukromá klinika LOGO s.r.o., která zde prostřednictvím klinického logopeda PhDr. Petra Staníčka nabízela logopedické pomůcky. Další skládačky, slovní hříčky, obrázkové kartičky a další edukační prostředky jste mohli najít u stánku OSKOLA s.r.o. Na krásné dřevěné hračky, židličky, prolézačky lákal stánek Dřevěné hračky s láskou a v neposlední řadě Vás jistě zaujal stánek s dětskými knížkami od nakladatelství MEANDER, PIKOLA či publikace od vydavatelství BABYONLINE.
Jsme velmi rádi, že jste se této akce zúčastnili a tím podpořili dobrou věc, konkrétně sociální službu Raná péče pro děti s poruchami komunikace a hybnosti. K tanci a poslechu hrála skvělá Lidová muzika Lhotár, která místo konání udělala ještě kouzelnějším. Popíjelo se víno od vinařství Jan Pláček, ovocné sirupy z Hájenky a jedl se skvělý frgál od Brněnského frgálu. Byl zde také koutek pro děti s balónky, odkud děti odcházely s vlastnoručně vyrobenými plackami. Užívali jsme si začátek parného léta plnými doušky. Moc děkujeme všem, kteří se nejen zúčastnili, ale také zastavili a prohodili pár slov. A třeba někdy příště, naviděnou, vaše OS Logo!

Dětský benefiční jarmark již tento pátek!

Srdečně vás zveme na benefiční dětský jarmark na podporu rané péče. Na jarmarku si budete moci zakoupit dětské hračky, knížky i logopedické pomůcky a přispět tak na dobrou věc. Výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na děti s poruchami komunikace a hybnosti. K tanci a poslechu bude hrát Lidová muzika Lhotár. Uvidíte se tady nejen s námi z OS Logo, ale také s lidmi z Centra pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.! Všechny prodejní stánky budeme postupně odkrývat, tak sledujte naši událost!

https://fb.me/e/1nQYEmB85

Těšíme se na vás!

Tak dorazte a pojďte pomáhat společně s námi!

Světový den hlasu

Oslavme dnes společně Světový den hlasu. Hlas, tedy přesněji řečeno lidský hlas, je zvuk, vytvářený hlasivkami. A sami víte, kolik z Vašich známých poznáte pouze po .., hlasu:)

Schválně si zkusme připomenout hlasové typy a spojte je k sobě dle významu.

TENOR / BARYTON / BASBARYTON / BAS / SOPRÁN / MEZZOSOPRÁN / ALT

k

nižší mužský hlas, střední ženský hlas, vyšší mužský hlas, mužský hlas ležící mezi base a barytonem / vyšší ženský hlas / nižší ženský hlas / střední mužský hlas

Mějte se fajn:)

Světový den Downova syndromu

Dnes je 21. března, tedy Světový den Downova syndromu. Na znamení oslavy lidské jedinečnosti se nosí dvě různé ponožky. Pojďte také rozšířit povědomí o tom, že lidská individualita dělá svět hezčí, pestřejší, zajímavější a inspirující. A proč právě ponožky? Chromozom má tvar ponožky, a proč právě 21? Protože lidé s Downovým syndromem mají o jeden 21. chromozom více. Mají tři místo dvou. Genetická porucha se odborně nazývá trizomie 21. chromozomu.

Děkujeme Brimo

Občanské sdružení Logo z.s. dostalo cenný dar. Ten dar je stan. A ten stan není ledajaký stan. Je velký, praktický a hlavně užitečný pro naše společenské akce, kde Vás budeme moci informavat o naší činnosti. Nově, bez ohledu na počasí:)

https://www.brimo.cz/super-stanek-3x3m 

Děkujeme touto cestou společnosti Brimo za tento cenný dar, moc si toho vážíme. Děkujeme:)

Občanské sdružení má nové logo:)

Za chvíli to bude 20 let od našeho vzniku. Od té doby jsme ušli pořádný kus cesty. Mnoho z Vás po ni šlo s námi, a řada z Vás došla i do kýženého cíle. Na tom se do budoucna nic nemění. Co se ovšem aktuálně změnilo, je naše logo. Věříme, že se Vám bude líbit.

Lidem Oporou:)