Dětský benefiční jarmark

Dne 18. 6. 2021 jsme pro Vás uspořádali Dětský jarmark na podporu rané péče. Ten se konal v prostředí historického nádvoří Staré radnice v Brně. Společně s námi měli své zastoupení i Společnost pro ranou péči a Centrum pro dětský sluch Tamtam o.s.p. Jsme velmi rádi, že jste do toho šli s námi a věříme, že pilíře spolupráce budeme do budoucna jenom posilovat.
Na jarmarku se prezentovala i Soukromá klinika LOGO s.r.o., která zde prostřednictvím klinického logopeda PhDr. Petra Staníčka nabízela logopedické pomůcky. Další skládačky, slovní hříčky, obrázkové kartičky a další edukační prostředky jste mohli najít u stánku OSKOLA s.r.o. Na krásné dřevěné hračky, židličky, prolézačky lákal stánek Dřevěné hračky s láskou a v neposlední řadě Vás jistě zaujal stánek s dětskými knížkami od nakladatelství MEANDER, PIKOLA či publikace od vydavatelství BABYONLINE.
Jsme velmi rádi, že jste se této akce zúčastnili a tím podpořili dobrou věc, konkrétně sociální službu Raná péče pro děti s poruchami komunikace a hybnosti. K tanci a poslechu hrála skvělá Lidová muzika Lhotár, která místo konání udělala ještě kouzelnějším. Popíjelo se víno od vinařství Jan Pláček, ovocné sirupy z Hájenky a jedl se skvělý frgál od Brněnského frgálu. Byl zde také koutek pro děti s balónky, odkud děti odcházely s vlastnoručně vyrobenými plackami. Užívali jsme si začátek parného léta plnými doušky. Moc děkujeme všem, kteří se nejen zúčastnili, ale také zastavili a prohodili pár slov. A třeba někdy příště, naviděnou, vaše OS Logo!

Dětský benefiční jarmark již tento pátek!

Srdečně vás zveme na benefiční dětský jarmark na podporu rané péče. Na jarmarku si budete moci zakoupit dětské hračky, knížky i logopedické pomůcky a přispět tak na dobrou věc. Výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na děti s poruchami komunikace a hybnosti. K tanci a poslechu bude hrát Lidová muzika Lhotár. Uvidíte se tady nejen s námi z OS Logo, ale také s lidmi z Centra pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.! Všechny prodejní stánky budeme postupně odkrývat, tak sledujte naši událost!

https://fb.me/e/1nQYEmB85

Těšíme se na vás!

Tak dorazte a pojďte pomáhat společně s námi!

Světový den hlasu

Oslavme dnes společně Světový den hlasu. Hlas, tedy přesněji řečeno lidský hlas, je zvuk, vytvářený hlasivkami. A sami víte, kolik z Vašich známých poznáte pouze po .., hlasu:)

Schválně si zkusme připomenout hlasové typy a spojte je k sobě dle významu.

TENOR / BARYTON / BASBARYTON / BAS / SOPRÁN / MEZZOSOPRÁN / ALT

k

nižší mužský hlas, střední ženský hlas, vyšší mužský hlas, mužský hlas ležící mezi base a barytonem / vyšší ženský hlas / nižší ženský hlas / střední mužský hlas

Mějte se fajn:)

Světový den Downova syndromu

Dnes je 21. března, tedy Světový den Downova syndromu. Na znamení oslavy lidské jedinečnosti se nosí dvě různé ponožky. Pojďte také rozšířit povědomí o tom, že lidská individualita dělá svět hezčí, pestřejší, zajímavější a inspirující. A proč právě ponožky? Chromozom má tvar ponožky, a proč právě 21? Protože lidé s Downovým syndromem mají o jeden 21. chromozom více. Mají tři místo dvou. Genetická porucha se odborně nazývá trizomie 21. chromozomu.

Děkujeme Brimo

Občanské sdružení Logo z.s. dostalo cenný dar. Ten dar je stan. A ten stan není ledajaký stan. Je velký, praktický a hlavně užitečný pro naše společenské akce, kde Vás budeme moci informavat o naší činnosti. Nově, bez ohledu na počasí:)

https://www.brimo.cz/super-stanek-3x3m 

Děkujeme touto cestou společnosti Brimo za tento cenný dar, moc si toho vážíme. Děkujeme:)

Občanské sdružení má nové logo:)

Za chvíli to bude 20 let od našeho vzniku. Od té doby jsme ušli pořádný kus cesty. Mnoho z Vás po ni šlo s námi, a řada z Vás došla i do kýženého cíle. Na tom se do budoucna nic nemění. Co se ovšem aktuálně změnilo, je naše logo. Věříme, že se Vám bude líbit.

Lidem Oporou:)

Informace k provozu od 1. 3. 2021

Od zítřka se mění spousta věcí, my nejsme výjimkou. Na základě nařízení vlády č. 217 zavíráme do odvolání dětskou skupinu Logáček. Výjimkou jsou děti zdravotníků - zaměstnanců Soukromé kliniky Logo s.r.o.

Naše sociální služby i nadále poskytujeme, domlouvejte se, prosím, operativně se svými pracovníky. Jsme tady pro Vás! Zodpovíme Vaše dotazy, pomůžeme či zkusíme najít potřebnou pomoc!

Nebojte se obrátit na naše sociální pracovnice na tel.: 775 564 605, 775 564 615.

Přejeme všem hodně síly a hlavně zdraví!

Tým OS Logo

Ukončení poskytování zdravotnických služeb

Oznámení o ukončení poskytování zdravotních služeb

Poskytovatel zdravotních služeb: Občanské sdružení Logo z.s.

Adresa místa poskytování zdravotních služeb: Vsetínská 527/20, 639 00 Brno

Obor: Rehabilitace a fyzikální medicína, Logopedie

ukončí svoji činnost k datu: 15. 4. 2021

Pacienti, kteří si zvolí jiného poskytovatele zdravotních služeb, mohou podat žádost o předání své zdravotnické dokumentace do dne: 15. 4. 2021

Adresa předložení žádosti: Občanské sdružení Logo z.s., Vsetínská 527/20, 639 00 Brno

Děkujeme za Vaše hodnocení

Dobrých zpráv není nikdy dost! Proto se s Vámi chceme podělit o hodnocení klientů našich služeb, která se u nás sešla. Je to krásné počtení a my jsme za ně moc rádi. Děkujeme Vám, že jste s námi, Vaše zpětné vazby nám dodávají spoustu energie do další práce :)


Sociální rehabilitace

„Obě pracovnice jsou příjemné, vstřícné, ochotné. Dokáží povzbudit, pochválit, motivovat. Pracují každým okamžikem, dokonce i v případě, že proškolovaný pracuje samostatně.“

„Příjemní a empatičtí zaměstnanci, kteří projevují lidské vcítění do situace klienta a aktivně se podílí na jeho zlepšení, kvality života a edukaci. Děkuji za poskytnuté služby.“

 „Velice mě překvapil přístup a zájem vašich soc. pracovnic. Jsem velice spokojena – vždy mi pracovnice vyšla vstříc – nejen po pracovní stránce, tak i jako člověk v soukromí. Moc děkuji, že jsem měla možnost tuto osobu poznat.“

„Chválím, chválím, chválím vlídnost a trpělivost.“

„Byla jsem velmi spokojena, pracovnice velmi sympatická, ochotná a vstřícná, prostředí velmi klidné. Jsem ráda, že jsem si vybrala právě Vaše sdružení k absolvování počítačového kurzu. Budu-li v budoucnu potřebovat nějakou službu, s důvěrou se na Vás ráda obrátím. Díky.“


Komunikační kroužek

„Vše probíhá výborně s výbornými lidmi. Hlavně, ať už PES jde do boudy a můžeme se potkávat jako dříve.“


Raná péče

„Děkujeme za skvělou péči a velmi prospěšné rady a pomoc při zajišťování potřeb mého syna. Jste skvělí a děláte úžasnou práci J."

„Velice doporučuji, bylo to pro našeho syna velkým přínosem.“

„Bezva spolupráce, moc spokojeni. Hlavně je to vidět na dětech. Bude nám smutno.“

„Děkujeme za možnost využívat službu rané péče!! Syn právě díky této službě udělal obrovské pokroky."

Přání do Nového roku

Občanské sdružení Logo z.s. Vám přeje klidné prožití konce roku a hlavně ať se Vám v tom Novém vše daří. Hodně štěstí a zdraví Vám přeje tým Oslogo z.s.