Informace k provozu od 1. 3. 2021

Od zítřka se mění spousta věcí, my nejsme výjimkou. Na základě nařízení vlády č. 217 zavíráme do odvolání dětskou skupinu Logáček. Výjimkou jsou děti zdravotníků - zaměstnanců Soukromé kliniky Logo s.r.o.

Naše sociální služby i nadále poskytujeme, domlouvejte se, prosím, operativně se svými pracovníky. Jsme tady pro Vás! Zodpovíme Vaše dotazy, pomůžeme či zkusíme najít potřebnou pomoc!

Nebojte se obrátit na naše sociální pracovnice na tel.: 775 564 605, 775 564 615.

Přejeme všem hodně síly a hlavně zdraví!

Tým OS Logo

Ukončení poskytování zdravotnických služeb

Oznámení o ukončení poskytování zdravotních služeb

Poskytovatel zdravotních služeb: Občanské sdružení Logo z.s.

Adresa místa poskytování zdravotních služeb: Vsetínská 527/20, 639 00 Brno

Obor: Rehabilitace a fyzikální medicína, Logopedie

ukončí svoji činnost k datu: 15. 4. 2021

Pacienti, kteří si zvolí jiného poskytovatele zdravotních služeb, mohou podat žádost o předání své zdravotnické dokumentace do dne: 15. 4. 2021

Adresa předložení žádosti: Občanské sdružení Logo z.s., Vsetínská 527/20, 639 00 Brno

Děkujeme za Vaše hodnocení

Dobrých zpráv není nikdy dost! Proto se s Vámi chceme podělit o hodnocení klientů našich služeb, která se u nás sešla. Je to krásné počtení a my jsme za ně moc rádi. Děkujeme Vám, že jste s námi, Vaše zpětné vazby nám dodávají spoustu energie do další práce :)


Sociální rehabilitace

„Obě pracovnice jsou příjemné, vstřícné, ochotné. Dokáží povzbudit, pochválit, motivovat. Pracují každým okamžikem, dokonce i v případě, že proškolovaný pracuje samostatně.“

„Příjemní a empatičtí zaměstnanci, kteří projevují lidské vcítění do situace klienta a aktivně se podílí na jeho zlepšení, kvality života a edukaci. Děkuji za poskytnuté služby.“

 „Velice mě překvapil přístup a zájem vašich soc. pracovnic. Jsem velice spokojena – vždy mi pracovnice vyšla vstříc – nejen po pracovní stránce, tak i jako člověk v soukromí. Moc děkuji, že jsem měla možnost tuto osobu poznat.“

„Chválím, chválím, chválím vlídnost a trpělivost.“

„Byla jsem velmi spokojena, pracovnice velmi sympatická, ochotná a vstřícná, prostředí velmi klidné. Jsem ráda, že jsem si vybrala právě Vaše sdružení k absolvování počítačového kurzu. Budu-li v budoucnu potřebovat nějakou službu, s důvěrou se na Vás ráda obrátím. Díky.“


Komunikační kroužek

„Vše probíhá výborně s výbornými lidmi. Hlavně, ať už PES jde do boudy a můžeme se potkávat jako dříve.“


Raná péče

„Děkujeme za skvělou péči a velmi prospěšné rady a pomoc při zajišťování potřeb mého syna. Jste skvělí a děláte úžasnou práci J."

„Velice doporučuji, bylo to pro našeho syna velkým přínosem.“

„Bezva spolupráce, moc spokojeni. Hlavně je to vidět na dětech. Bude nám smutno.“

„Děkujeme za možnost využívat službu rané péče!! Syn právě díky této službě udělal obrovské pokroky."

Přání do Nového roku

Občanské sdružení Logo z.s. Vám přeje klidné prožití konce roku a hlavně ať se Vám v tom Novém vše daří. Hodně štěstí a zdraví Vám přeje tým Oslogo z.s.

Světový den laskavosti

Občanské sdružení Logo z.s. se přidává k oslavě Světového dne laskavosti. Udělejme si prosím prostor na to projevit tuto krásnou vlastnost někomu ve svém okolí. Jak? To je na Vás. Můžete darovat staré oblečení potřebným, nechat v tramvaji hezký vzkaz či věnovat kytičku někomu, koho máte rádi. Možností je nekonečno, a pamatujte, že udělat někomu radost je velká věc:)

Týden rané péče

Stejně jako v minulých letech, i letos pořádá Společnost pro ranou péči, ve spolupráci s mnoha dalšími subjekty poskytujícími tuto službu, „Týden rané péče“. Od pondělí 2.11. do pátku 5.11. nás bude provázet bohatý program, kterého se tentokrát můžete pohodlně zúčastnit bez ohledu na místo bydliště, z pohodlí Vašich domovů. Veškeré informace o akcích pořadatele i jednotlivých spoluúčastníků naleznete na stránkách www.tyden.ranapece.cz. Pochopitelně ani Občanské sdružení Logo nezůstává pozadu a ačkoliv původní plány zhatila aktuální omezení, představujeme vlastní příspěvky do programu. Každý z dnů Týdne rané péče naleznete na našich facebookových stránkách menší okénko do jednotlivých činností námi poskytované služby. Ukážeme Vám, že i přes logopedické zaměření našich poradkyň je péče věnovaná rodině a dítěti velice komplexní a daleko přesahující pouhou oblast rozvíjení řeči. Součástí tohoto představení budou i ukázky s typy na činnosti, které můžete samostatně zařadit do Vašeho společného času s dětmi. Tedy sledujte adresu www.facebook.com/www.oslogo.cz a připojte se s námi k oslavám 30 let rané péče v České republice.

Program Týdne rané péče 2020 ke stažení 

Táhneme za jeden provaz aneb Logopedická konference 2020

Dne 30. 10. 2020 jsme pro Vás uspořádali 18. ročník Logopedické konference, i tentokrát k příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti. Slogan letošního ročníku zněl „Táhneme za jeden provaz“, a podstata sousloví byla do puntíku naplněna. Konference byla poprvé online, i tak se sešel skutečně hojný počet odborníků na danou problematiku. A ti měli možnost obohatit své dosavadní vnímání o řadu zajímavých postřehů, zejména ze zahraničí. To reprezentovali především Erik X. Raj, Ph.D. CCC-SLP, Nicholas J. Caruso M.S., CF-SLP z USA, kteří nás inspirovali nejenom odborně, ale i svým neuvěřitelně pozitivním přístupem. Neméně zajimavý byl i příspěvek od dvojice Mary Weidner, Ph.D., CCC-SLP, Craig Coleman, M.A. CCC-SLP, BCS-F, tatkéž ze Spojených států amerických. Dalšími hosty byly například PhDr. Petr Staníček, který nám s dětmi představil vlastní pojetí skupinových terapií, či Mgr. et Mgr. David Havelka, Ph.D, jehož epicentrem zájmu byl fenomén sourozenců dětí s narušenou komunikační schopností. Konference byla poprvé online, a i přes dílčí technické potíže, probíhala v pozitivní atmosféře. Za to velmi děkujeme jak přednášejícím, tak Vám, účastníkům. Byli jste skvělí:)

Rádi bychom touto cestou poděkovali Soukromé klinice LOGO s.r.o. a městské části Brno střed za podporu při realizaci této konference.

Těšíme se příští rok:)

Pomáháme druhým:)

Občanské sdružení Logo z.s. je tu s Vámi od roku 2002. Od té doby se snažíme pomoci lidem s poruchami komunikace, ale i hybnosti. Za tu dobu jsme měli možnost prožít s našimi klienty jejich životní příběhy, a s jedním takovým,  Vás seznámíme na následujících řádcích.

Ríša je fakt príma kluk, ovšem osud k němu nebyl schovívaný. Naštěstí má skvělého tatínka, který je mu v životních peripetiích oporou, a vlastně vším, co Ríša potřebuje. Ríša je imobilní, a tudíž je pro něj kontakt s okolím náročný, i přes skutečnost, že ho potřebuje. Podobně jako my všichni. Podařilo se nám ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem, pořídit Ríšovi speciální chodítko.

Udělalo Ríšovi chodítko radost? V čem mu usnadní život? A pomůže i tatínkovi?

Tatínek byl tak laskavý, že nám v tomto ohledu poskytl rozhovor.

V čem bylo chodítko pro Ríšu přínosem?

Úplně ve všem, to si ani neumíte představit. Ríša bohužel nechodí, nestojí ani nesedí, ale samozřejmě by byl rád aktivní. V praxi to vypadalo tak, že  jsem byl celý den (snad krom nějakého půl hodinového spánku přes den) s Ríšou s předkloněnými zády, v pokleku, či v nějaké úplně „super přirozené poloze“. Nikdo si neumí představit, co to za pár dnů s vaším tělem udělá. Přínos? Asi tak nějak, jak když se zdravé dítě učí chodit a jakou z toho mají děti radost! Ríša v chodítku kouká i na TV, někdy na tablet, který má opřený o řídítka a pohybuje se po bytě. Nejvíc ho ovšem baví naše takzvané fííííí. To je, že ho pošlu s chodítkem někam do prostoru, zakřičíme na sebe fíííí a on k nám přijde a chce další fíííí:))

Jak často chodítko využíváte a splnilo Vaše očekávání?

Nesplnilo, protože očekávání mnohonásobně předčilo! Ríša se díky chodítku nejenom pohybuje, ale i snídá, obědvá či večeří. Sám si zacouvá, a zase přijde, něco nám přiveze .., je to sranda:)

Co vzkážete lidem v organizaci Pomozte dětem, případně lidem, kteří zvažují, že by ji o pomoc požádali?

Je nám trochu líto, že jim to nevrátíme v publicitě, ale věřím, že nás v tomto nahradí ostatní, kteří tu sílu najdou. My se nyní soustředíme na pořízení domu a jeho celkovou rekonstrukci. Inspirací byl náš syn a jeho potřeba chodit, potažmo jezdit s jeho chodítkem. Nemáme sice úplně malý byt, ale v domě to bude mít parádní, neb bude bezbariérový. Rád bych Vám touto cestou moc poděkoval. Je moc dobře, že děláte to, co děláte. A všem, co zvažují požádat o pomoc – neváhejte. Já vím, ono je těžké se vůbec rozhodnout a těch papírů! Ale třeba v LOGU to papírovaní vzali na sebe, tudíž jsem s tím neměl tolik starostí – běžte do toho. Jste-li v obdobné situaci jako my, tak neváhejte. Prostě ta pomoc je třeba a basta. Zdraví celá rodina a mějte se tam!

Děkujeme všem partnerům, kteří se podíleli na tom, vykouzlit Ríšovi a jeho rodině, úsměv na tváři. Děkujeme.

       

Škoda Auto pomáhá i u nás

Občanské sdružení Logo, z.s. děkuje společnosti Škoda Auto a.s. za poskytnutí automobilu na podporu terénní služby raná péče. Velice si vážme podpory a empatie, kterou dlouhodobě poskytujete našim klientům. Děkujeme:)

V rytmu UKULELE

Ve středu, 17. června jsme uspořádali společenskou akci, koncert kapely UKULELE TROUBLEMAKERS. Na nádvoří brněnské radnice jsme tak měli možnost slyšet řadu legendárních hitů, tentokrát v podání pánů, hrajících na tento neotřelý nástroj. Lidé se dobře bavili, tancovali, popíjeli naše speciální drinky, a v neposlední řadě podpořili dobrou věc. Výtěžek z koncertu půjde ve prospěch dětí s poruchou komunikace a hybnosti.

Samotná akce začala v sedm hodin, a to koncertem výše zmíněné kapely. A stálo to za to. Že nám představili svět popu z druhé strany, se dalo čekat. Že to bude takový fičák, čekal ovšem málokdo. Kapela byla věrná svému názvu, což ještě umocnil samotný prostor nádvoří Staré radnice.

Večer jsme si skutečně užili. Jak my, tak kapelníci, a věříme, že Vy také. Rádi bychom poděkovali všem, kteří nás touto cestou podpořili a pomohli tak našim klientům najít cíl své cesty. Těšíme se příště.

Akce se konala pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.