Týden rané péče

Stejně jako v minulých letech, i letos pořádá Společnost pro ranou péči, ve spolupráci s mnoha dalšími subjekty poskytujícími tuto službu, „Týden rané péče“. Od pondělí 2.11. do pátku 5.11. nás bude provázet bohatý program, kterého se tentokrát můžete pohodlně zúčastnit bez ohledu na místo bydliště, z pohodlí Vašich domovů. Veškeré informace o akcích pořadatele i jednotlivých spoluúčastníků naleznete na stránkách www.tyden.ranapece.cz. Pochopitelně ani Občanské sdružení Logo nezůstává pozadu a ačkoliv původní plány zhatila aktuální omezení, představujeme vlastní příspěvky do programu. Každý z dnů Týdne rané péče naleznete na našich facebookových stránkách menší okénko do jednotlivých činností námi poskytované služby. Ukážeme Vám, že i přes logopedické zaměření našich poradkyň je péče věnovaná rodině a dítěti velice komplexní a daleko přesahující pouhou oblast rozvíjení řeči. Součástí tohoto představení budou i ukázky s typy na činnosti, které můžete samostatně zařadit do Vašeho společného času s dětmi. Tedy sledujte adresu www.facebook.com/www.oslogo.cz a připojte se s námi k oslavám 30 let rané péče v České republice.

Program Týdne rané péče 2020 ke stažení 

Táhneme za jeden provaz aneb Logopedická konference 2020

Dne 30. 10. 2020 jsme pro Vás uspořádali 18. ročník Logopedické konference, i tentokrát k příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti. Slogan letošního ročníku zněl „Táhneme za jeden provaz“, a podstata sousloví byla do puntíku naplněna. Konference byla poprvé online, i tak se sešel skutečně hojný počet odborníků na danou problematiku. A ti měli možnost obohatit své dosavadní vnímání o řadu zajímavých postřehů, zejména ze zahraničí. To reprezentovali především Erik X. Raj, Ph.D. CCC-SLP, Nicholas J. Caruso M.S., CF-SLP z USA, kteří nás inspirovali nejenom odborně, ale i svým neuvěřitelně pozitivním přístupem. Neméně zajimavý byl i příspěvek od dvojice Mary Weidner, Ph.D., CCC-SLP, Craig Coleman, M.A. CCC-SLP, BCS-F, tatkéž ze Spojených států amerických. Dalšími hosty byly například PhDr. Petr Staníček, který nám s dětmi představil vlastní pojetí skupinových terapií, či Mgr. et Mgr. David Havelka, Ph.D, jehož epicentrem zájmu byl fenomén sourozenců dětí s narušenou komunikační schopností. Konference byla poprvé online, a i přes dílčí technické potíže, probíhala v pozitivní atmosféře. Za to velmi děkujeme jak přednášejícím, tak Vám, účastníkům. Byli jste skvělí:)

Rádi bychom touto cestou poděkovali Soukromé klinice LOGO s.r.o. a městské části Brno střed za podporu při realizaci této konference.

Těšíme se příští rok:)

Pomáháme druhým:)

Občanské sdružení Logo z.s. je tu s Vámi od roku 2002. Od té doby se snažíme pomoci lidem s poruchami komunikace, ale i hybnosti. Za tu dobu jsme měli možnost prožít s našimi klienty jejich životní příběhy, a s jedním takovým,  Vás seznámíme na následujících řádcích.

Ríša je fakt príma kluk, ovšem osud k němu nebyl schovívaný. Naštěstí má skvělého tatínka, který je mu v životních peripetiích oporou, a vlastně vším, co Ríša potřebuje. Ríša je imobilní, a tudíž je pro něj kontakt s okolím náročný, i přes skutečnost, že ho potřebuje. Podobně jako my všichni. Podařilo se nám ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem, pořídit Ríšovi speciální chodítko.

Udělalo Ríšovi chodítko radost? V čem mu usnadní život? A pomůže i tatínkovi?

Tatínek byl tak laskavý, že nám v tomto ohledu poskytl rozhovor.

V čem bylo chodítko pro Ríšu přínosem?

Úplně ve všem, to si ani neumíte představit. Ríša bohužel nechodí, nestojí ani nesedí, ale samozřejmě by byl rád aktivní. V praxi to vypadalo tak, že  jsem byl celý den (snad krom nějakého půl hodinového spánku přes den) s Ríšou s předkloněnými zády, v pokleku, či v nějaké úplně „super přirozené poloze“. Nikdo si neumí představit, co to za pár dnů s vaším tělem udělá. Přínos? Asi tak nějak, jak když se zdravé dítě učí chodit a jakou z toho mají děti radost! Ríša v chodítku kouká i na TV, někdy na tablet, který má opřený o řídítka a pohybuje se po bytě. Nejvíc ho ovšem baví naše takzvané fííííí. To je, že ho pošlu s chodítkem někam do prostoru, zakřičíme na sebe fíííí a on k nám přijde a chce další fíííí:))

Jak často chodítko využíváte a splnilo Vaše očekávání?

Nesplnilo, protože očekávání mnohonásobně předčilo! Ríša se díky chodítku nejenom pohybuje, ale i snídá, obědvá či večeří. Sám si zacouvá, a zase přijde, něco nám přiveze .., je to sranda:)

Co vzkážete lidem v organizaci Pomozte dětem, případně lidem, kteří zvažují, že by ji o pomoc požádali?

Je nám trochu líto, že jim to nevrátíme v publicitě, ale věřím, že nás v tomto nahradí ostatní, kteří tu sílu najdou. My se nyní soustředíme na pořízení domu a jeho celkovou rekonstrukci. Inspirací byl náš syn a jeho potřeba chodit, potažmo jezdit s jeho chodítkem. Nemáme sice úplně malý byt, ale v domě to bude mít parádní, neb bude bezbariérový. Rád bych Vám touto cestou moc poděkoval. Je moc dobře, že děláte to, co děláte. A všem, co zvažují požádat o pomoc – neváhejte. Já vím, ono je těžké se vůbec rozhodnout a těch papírů! Ale třeba v LOGU to papírovaní vzali na sebe, tudíž jsem s tím neměl tolik starostí – běžte do toho. Jste-li v obdobné situaci jako my, tak neváhejte. Prostě ta pomoc je třeba a basta. Zdraví celá rodina a mějte se tam!

Děkujeme všem partnerům, kteří se podíleli na tom, vykouzlit Ríšovi a jeho rodině, úsměv na tváři. Děkujeme.

       

Škoda Auto pomáhá i u nás

Občanské sdružení Logo, z.s. děkuje společnosti Škoda Auto a.s. za poskytnutí automobilu na podporu terénní služby raná péče. Velice si vážme podpory a empatie, kterou dlouhodobě poskytujete našim klientům. Děkujeme:)

V rytmu UKULELE

Ve středu, 17. června jsme uspořádali společenskou akci, koncert kapely UKULELE TROUBLEMAKERS. Na nádvoří brněnské radnice jsme tak měli možnost slyšet řadu legendárních hitů, tentokrát v podání pánů, hrajících na tento neotřelý nástroj. Lidé se dobře bavili, tancovali, popíjeli naše speciální drinky, a v neposlední řadě podpořili dobrou věc. Výtěžek z koncertu půjde ve prospěch dětí s poruchou komunikace a hybnosti.

Samotná akce začala v sedm hodin, a to koncertem výše zmíněné kapely. A stálo to za to. Že nám představili svět popu z druhé strany, se dalo čekat. Že to bude takový fičák, čekal ovšem málokdo. Kapela byla věrná svému názvu, což ještě umocnil samotný prostor nádvoří Staré radnice.

Večer jsme si skutečně užili. Jak my, tak kapelníci, a věříme, že Vy také. Rádi bychom poděkovali všem, kteří nás touto cestou podpořili a pomohli tak našim klientům najít cíl své cesty. Těšíme se příště.

Akce se konala pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Podpořte nás jedním kliknutím do 24. června!

To, že nám můžete pomáhat nákupem přes GIVT určitě víte :) V těchto dnech nám ale můžete pomoci jednoduše na dálku jedním kliknutím!

Stáhněte si Pomocníka do vašeho internetového prohlížeče a my za to dostaneme od Givtu 50 Kč.

Pomocníka si přidejte tady bit.ly/50Kc-pro-OS-Logo

S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z Vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník Vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné.

Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení příspěvku mezi Vaše blízké, vážíme si toho!

Přejeme všem dětem krásný den plný radostí a skopičin:)

První podnět k založení dne, který by oslavoval děti, vznikl v Turecku při založení Národního shromáždění 23. dubna 1920 během Turecké války za nezávislost. Tehdejší ochránce národních práv Mustafa Kemal prohlásil, že důležitou součástí k budování nového státu jsou děti. Proto ustanovil 23. duben jako Den dětí, který obyvatelé Turecka slaví dodnes a je státem uznávaným svátkem.

Ačkoliv řada z nás již dětmi není, nevěřte tomu. Dětmi zůstáváme uvnitř napořád:)

Ukulele Troublemakers pro Logo

Občanské sdružení Logo zlákalo skvělé UKULELE TROUBLEMAKERS k účasti na benefičním koncertu pod širým nebem v centru Brna, jehož celý výtěžek poputuje na podporu dětí a osob s poruchami komunikace a hybnosti.

Přijďte se pobavit, pokecat, zasmát a přitom přispět na dobrou věc! Pomůžete tím zpříjemnit životy těch, kteří to nemají úplně jednoduché. Cena vstupenky v předprodeji je 200 Kč, na místě pak 250 Kč. Děti do 12 let zdarma!

Můžete se těšit na skoro dvouhodinový koncert skupiny Ukulele Troublemakers, kteří to umí parádně rozjet a čeká vás také vystoupení mladého talentu Josepha Niznera. Samozřejmostí je vychlazené čepované pivo a koktejl bar.

Vstupenky je možné v předprodeji zakoupit zde.

Sledujte naši FB událost, těšíme se na Vás!

DS Logáček opět v provozu

Milí rodiče,

máme pro Vás dobrou zprávu, od 4. 5. 2020 znovu otevíráme dětskou skupinu DS Logáček!

Jsme rádi, že jste spolu s námi přečkali tuto nelehkou situaci, a již se moc těšíme na opětovné shledání. Protože myslíme především na zdraví Vás a Vašich dětí, zavedli jsme několik bezpečnostních a hygienických opatření, která je budou chránit.

Během celého dne bude provoz Logáčku probíhat se zvýšeným hygienickým režimem, prostory budou pravidelně dezinfikovány a personál bude vybaven ochrannými prvky.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte kdykoliv obrátit. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Tým OS Logo