Poděkování Mikro Trading a.s.

Rádi bychom poděkovali za krásné hračky, které jsme obdrželi od společnosti Mikro Trading a.s. Hračky, které jsme rozdali dětem na rozloučenou s naší ranou péči, udělaly velkou radost!

Tímto moc děkujeme našemu dlouholetému sponzorovi a těšíme se na další spolupráci.

Tým OS Logo

Světový den zdraví

Občanské sdružení Logo z.s. se připojuje k oslavě Světového dne zdraví. Zejména v dnešní nelehké době je důležité držet při sobě a vzájemně si pomáhat.

Světový den porozumění autismu

Pojďte se spolu s námí přidat k dnešní oslavě Světového dne porozumění autismu, který připadá na 2. dubna.

Sledujte naše facebookové stránky www.facebook.com/www.oslogo.cz/, kde jsme si pro vás u této příležitosti připravili každodenní program zábavných aktivit pro celou rodinu z podmořského světa!

Vaše OS Logo

Omezení provozu DS Logáček

Vážení a milí klienti,
v návaznosti na aktuální situaci s bojem proti koronaviru jsme uzavřeli dětskou skupinu DS Logáček od pondělí 16. 3. 2020 do odvolání.

Více informací o uzavření dětských skupin v Brně-městě se můžete dočíst zde https://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se-deje-v-brne/a/brnenske-materske-skoly-se-zavrou-zajistena-bude-pece-o-deti-zamestnancu-izs/.

Přesné znění nařízení Rady města Brna o uzavření dětských skupin naleznete zde https://www.brno.cz/sprava-mesta/dokumenty-mesta/vyhlasky-a-narizeni/?cislo=3771&rok=2020&dokument=4&platnost=1

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, jsme Vám plně k dispozici. O dalších krocích Vás budeme průběžně informovat.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem a přáním pevného zdraví,

tým OS LOGO

K aktuální situaci

Naši milí klienti a přátelé OS Loga,

vzhledem k aktuální situaci ohledně koronaviru a nouzového stavu ČR jsme omezili osobní konzultace v rámci poskytování sociálních služeb, ale jsme a budeme pro Vás dostupní na telefonu a emailu. Určitě se na nás obracejte, pokusíme se Vám pomoci, jak jen to bude možné.

Držte se v těchto dnech, přejeme hodně zdraví a brzy zase naviděnou.

Tým OS Logo

Kognitivní trénink v Logu

Občanské sdružení Logo z.s. nově nabízí lekce kognitivního tréninku. Pro koho je kognitivní trénink určený? Pro osoby po cévní mozkové příhodě, nádorovém onemocnění mozku, úrazu hlavy či infarktu, které v důsledku těchto událostí trpí poruchou paměti, pozornosti a komunikace. Co to obnáší? V rámci kognitivního tréninku s Vámi budeme rozvíjet paměť, jemnou motoriku, koncentraci na úkol, porozumění textu a symbolům a mnoho dalšího.

Nad rámec kognitivního tréninku nabízíme našim klientům odborné sociální poradenství (pomůžeme Vám zorientovat se v příspěvcích, na které máte nárok) a psychologické poradenství (pro klienty i rodinné příslušníky).

Kdy? Lekce budou probíhat od 4.2.2020, každé úterý od 10:00 do 11:00.
Kde? V sídle Občanského sdružení Logo z.s. na adrese Renneská třída 45, Brno 639 00

V případě zájmu se prosím přihlaste do 20.1.2020 na email: losenicka@oslogo.cz nebo na čísle: +420 775 568 565.

Lekce jsou pro přihlášené účastníky bezplatné

Tramvají Brnem s Logem

Občanské sdružení Logo z.s. ve spolupráci s DPMB Vás zve na jízdu tramvají po městě Brně. Konkrétně se jedná o to, že po celý měsíc leden budete mít možnost poznat naše sdružení, potažmo služby, které Vám nabízíme. A to formou propagačních materiálů, kterými jsme tramvaj vyzdobili. Tramvaj bude jezdit do konce ledna, a trasa, kudy pojede, se bude střídat. Prostě tak, abychom s Vámi projeli celé Brno.

  

Pomáháme osobám s poruchami komunikace a hybnosti od roku 2002

Adventní benefiční koncert 2019

Vánoce jsou náš nejkrásnější svátek, a v dnešní uspěchané době i příležitost zvolnit. Trávit čas s rodinou, potkat se s přáteli, případně poznat i nové. To vše, dohromady s vánoční atmosférou zažijete na Adventním benefičním koncertu. Ten pořádá Občanské sdružení Logo 14. prosince od 17:00 v prostorách Červeného kostela v Brně. Zahrají Brno Gospel Choir a věříme, že se Vám bude vystoupení zmíněného sboru líbit. Výtěžek benefičního koncertu bude věnován na podporu osob s poruchami komunikace a hybnosti.

Vstupenky můžete aktuálně zakoupit na https://goout.net/cs/listky/adventni-beneficni-koncert-brno-gospel-choir/irlf/

Postavme kontaktní místnost pro děti s autismem

Společnými silami chceme vybrat dostatek prostředků k přestavbě naší dosavadní kontaktní místnosti tak, aby se v ní děti cítili příjemně. Budou lépe motivovány ke hře a učení a přisvojí si místnost za „ten skvělý pokojíček“ – místo kam se budou rády vracet. Kontatkní místnost bude mít několik různých funkcí, kde kromě oblíbené herny, bude taky kancelář pro naše terénní poradkyně. V neposlední řadě se zde budou setkávat rodiče těchto dětí, vyměňovat si cenné informace.

Pomozte nám zařídit kontaktní místnost snů:)

Odkaz pro dárce: https://www.giving-tuesday.cz/postavme-kontaktni-mistnost-pro-deti-s-autismem/

Mockrát děkujeme za Vaši podporu.

Tým Os Logo z.s.