K aktuální situaci

Naši milí klienti a přátelé OS Loga,

vzhledem k aktuální situaci ohledně koronaviru a nouzového stavu ČR jsme omezili osobní konzultace v rámci poskytování sociálních služeb, ale jsme a budeme pro Vás dostupní na telefonu a emailu. Určitě se na nás obracejte, pokusíme se Vám pomoci, jak jen to bude možné.

Držte se v těchto dnech, přejeme hodně zdraví a brzy zase naviděnou.

Tým OS Logo

Kognitivní trénink v Logu

Občanské sdružení Logo z.s. nově nabízí lekce kognitivního tréninku. Pro koho je kognitivní trénink určený? Pro osoby po cévní mozkové příhodě, nádorovém onemocnění mozku, úrazu hlavy či infarktu, které v důsledku těchto událostí trpí poruchou paměti, pozornosti a komunikace. Co to obnáší? V rámci kognitivního tréninku s Vámi budeme rozvíjet paměť, jemnou motoriku, koncentraci na úkol, porozumění textu a symbolům a mnoho dalšího.

Nad rámec kognitivního tréninku nabízíme našim klientům odborné sociální poradenství (pomůžeme Vám zorientovat se v příspěvcích, na které máte nárok) a psychologické poradenství (pro klienty i rodinné příslušníky).

Kdy? Lekce budou probíhat od 4.2.2020, každé úterý od 10:00 do 11:00.
Kde? V sídle Občanského sdružení Logo z.s. na adrese Renneská třída 45, Brno 639 00

V případě zájmu se prosím přihlaste do 20.1.2020 na email: losenicka@oslogo.cz nebo na čísle: +420 775 568 565.

Lekce jsou pro přihlášené účastníky bezplatné

Tramvají Brnem s Logem

Občanské sdružení Logo z.s. ve spolupráci s DPMB Vás zve na jízdu tramvají po městě Brně. Konkrétně se jedná o to, že po celý měsíc leden budete mít možnost poznat naše sdružení, potažmo služby, které Vám nabízíme. A to formou propagačních materiálů, kterými jsme tramvaj vyzdobili. Tramvaj bude jezdit do konce ledna, a trasa, kudy pojede, se bude střídat. Prostě tak, abychom s Vámi projeli celé Brno.

  

Pomáháme osobám s poruchami komunikace a hybnosti od roku 2002

Adventní benefiční koncert 2019

Vánoce jsou náš nejkrásnější svátek, a v dnešní uspěchané době i příležitost zvolnit. Trávit čas s rodinou, potkat se s přáteli, případně poznat i nové. To vše, dohromady s vánoční atmosférou zažijete na Adventním benefičním koncertu. Ten pořádá Občanské sdružení Logo 14. prosince od 17:00 v prostorách Červeného kostela v Brně. Zahrají Brno Gospel Choir a věříme, že se Vám bude vystoupení zmíněného sboru líbit. Výtěžek benefičního koncertu bude věnován na podporu osob s poruchami komunikace a hybnosti.

Vstupenky můžete aktuálně zakoupit na https://goout.net/cs/listky/adventni-beneficni-koncert-brno-gospel-choir/irlf/

Postavme kontaktní místnost pro děti s autismem

Společnými silami chceme vybrat dostatek prostředků k přestavbě naší dosavadní kontaktní místnosti tak, aby se v ní děti cítili příjemně. Budou lépe motivovány ke hře a učení a přisvojí si místnost za „ten skvělý pokojíček“ – místo kam se budou rády vracet. Kontatkní místnost bude mít několik různých funkcí, kde kromě oblíbené herny, bude taky kancelář pro naše terénní poradkyně. V neposlední řadě se zde budou setkávat rodiče těchto dětí, vyměňovat si cenné informace.

Pomozte nám zařídit kontaktní místnost snů:)

Odkaz pro dárce: https://www.giving-tuesday.cz/postavme-kontaktni-mistnost-pro-deti-s-autismem/

Mockrát děkujeme za Vaši podporu.

Tým Os Logo z.s.

Arteterapie v Logu

Tým Občanského sdružení Logo z.s. pro Vás nachystal příležitost dozvědět se něco nového, tentokrát ze světa arteterapie.

Logopedická konference Slovo dalo slovo

Dne 25. 10. 2019 jsme pro Vás uspořádali 17. ročník Logopedické konference, i tentokrát k příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti. Slogan letošního ročníku zněl „Slovo dalo slovo“, a podstata sousloví byla do puntíku naplněna. V Administrativním a školícím centrum JMK, kde se konference konala, se sešel skutečně hojný počet odborníků na danou problematiku. A ti měli možnost obohatit své dosavadní vnímání o řadu zajímavých postřehů, zejména ze zahraničí. To reprezentoval zejména KURT EGGERS, PhD., který poprvé v České republice prezentoval aktuální výzkumné trendy v oblasti významu exekutivních funkcí při koktavosti dětí. Kurt, který navštívil naši konferenci, a Českou republiku vůbec poprvé, nadchl naše účastníky jak odborným přesahem, tak příjemným vystupováním. Dalšími hosty byly například Doc. PhDr. Karel Pančocha, Ph.D., který nám představil možnosti Aplikované behavioralní analýzy a jejího využití při ovlivňování chování dítěte, a Mgr. Zuzana Masopustová, Ph.D., jenž doplnila konferenci o pohled psychologa na terapii poruch řeči. Návštěvníci si mohli nově nabyté dovednosti osobně vyzkoušet na interaktivním workshopu. Konference probíhala v pozitivní atmosféře, za což děkujeme jak přednášejícím, tak účastníkům. Dále bychom rádi poděkovali všem partnerům, kteří naši konferenci dlouhodobě podporují. Děkujeme a těšíme se za rok.

Týden rané péče

Občanské sdružení Logo z.s. oslaví v listopadu Týden rané péče. Konkrétně to bude v týdnu od 4 - 11. 11. 2019. O jeho průběhu Vás budeme informovat.

Více na www.ranapece.cz 

Závěrečná zpráva z pobytu

V termínu 19 - 23. 8. 2019 se uskutečnil každoroční terapeutický pobyt pro klienty Občanského sdružení Logo z.s. a jejich rodinné příslušníky. Zprávu z tohoto pobytu naleznete zde.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali všem partnerům, bez jejichž podpory by se pobyt nemohl uskutečnit.

Moc děkujeme Nadaci Agrofert, společnosti Lesy ČR, s.p. a městu Brnu za jejich podporu.

Tým OS Logo