Postavme kontaktní místnost pro děti s autismem

Společnými silami chceme vybrat dostatek prostředků k přestavbě naší dosavadní kontaktní místnosti tak, aby se v ní děti cítili příjemně. Budou lépe motivovány ke hře a učení a přisvojí si místnost za „ten skvělý pokojíček“ – místo kam se budou rády vracet. Kontatkní místnost bude mít několik různých funkcí, kde kromě oblíbené herny, bude taky kancelář pro naše terénní poradkyně. V neposlední řadě se zde budou setkávat rodiče těchto dětí, vyměňovat si cenné informace.

Pomozte nám zařídit kontaktní místnost snů:)

Odkaz pro dárce: https://www.giving-tuesday.cz/postavme-kontaktni-mistnost-pro-deti-s-autismem/

Mockrát děkujeme za Vaši podporu.

Tým Os Logo z.s.

Arteterapie v Logu

Tým Občanského sdružení Logo z.s. pro Vás nachystal příležitost dozvědět se něco nového, tentokrát ze světa arteterapie.

Logopedická konference Slovo dalo slovo

Dne 25. 10. 2019 jsme pro Vás uspořádali 17. ročník Logopedické konference, i tentokrát k příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti. Slogan letošního ročníku zněl „Slovo dalo slovo“, a podstata sousloví byla do puntíku naplněna. V Administrativním a školícím centrum JMK, kde se konference konala, se sešel skutečně hojný počet odborníků na danou problematiku. A ti měli možnost obohatit své dosavadní vnímání o řadu zajímavých postřehů, zejména ze zahraničí. To reprezentoval zejména KURT EGGERS, PhD., který poprvé v České republice prezentoval aktuální výzkumné trendy v oblasti významu exekutivních funkcí při koktavosti dětí. Kurt, který navštívil naši konferenci, a Českou republiku vůbec poprvé, nadchl naše účastníky jak odborným přesahem, tak příjemným vystupováním. Dalšími hosty byly například Doc. PhDr. Karel Pančocha, Ph.D., který nám představil možnosti Aplikované behavioralní analýzy a jejího využití při ovlivňování chování dítěte, a Mgr. Zuzana Masopustová, Ph.D., jenž doplnila konferenci o pohled psychologa na terapii poruch řeči. Návštěvníci si mohli nově nabyté dovednosti osobně vyzkoušet na interaktivním workshopu. Konference probíhala v pozitivní atmosféře, za což děkujeme jak přednášejícím, tak účastníkům. Dále bychom rádi poděkovali všem partnerům, kteří naši konferenci dlouhodobě podporují. Děkujeme a těšíme se za rok.

Týden rané péče

Občanské sdružení Logo z.s. oslaví v listopadu Týden rané péče. Konkrétně to bude v týdnu od 4 - 11. 11. 2019. O jeho průběhu Vás budeme informovat.

Více na www.ranapece.cz 

Závěrečná zpráva z pobytu

V termínu 19 - 23. 8. 2019 se uskutečnil každoroční terapeutický pobyt pro klienty Občanského sdružení Logo z.s. a jejich rodinné příslušníky. Zprávu z tohoto pobytu naleznete zde.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali všem partnerům, bez jejichž podpory by se pobyt nemohl uskutečnit.

Moc děkujeme Nadaci Agrofert, společnosti Lesy ČR, s.p. a městu Brnu za jejich podporu.

Tým OS Logo

Nakup a podpoř:)

Nákupem přes internet můžete podpořit naši organizaci v tom, abychom i nadále poskytovali služby v kvalitě, na kterou jste zvyklí.

Jak na to?

Nákupem přes internet můžete podpořit naši organizaci!

Stačí kliknout na stránky https://givt.cz/

1. Vyberete eshop a naši organizaci
2. Nakoupíte přesně jak jste zvyklí
3. Nezaplatíte ani korunu navíc, ale přitom se část útraty připíše naší organizaci

Je to jednoduché, tak na to mrkněte a podpořte nás. Děkujeme

 

                                                                                                       Tak pojďme na to:)

Rozvaž jazyk 2019

V úterý 9. 7. 2019 jsme uspořádali 1. ročník benefiční akce „Rozvaž jazyk“. V parádních prostorách Otevřené zahrady, tedy přímo v „epicentru“ Brna, jste měli příležitost vyzkoušet ELEKTROSWING za doprovodu dua Billy Hopp & Saxo Johan. Ti dokázali v mžiku roztančit všechny zúčastněné a možná se pohupují doteď. V kombinaci s lektorkou tance to byl nezapomenutelný zážitek. Z názvu akce je patrné, že jsme rozvazovali jazyk dle neotřelých logopedických metod, tedy za doprovodu speciálních drinků jako Okurkomluvka, Pomekecka či Jazykové tornádo. 

Výtěžek akce půjde na rekonstrukci kontaktní místnosti Os Logo pro děti s autismem.

Děkujeme všem účinkůjícím i účastníkům. Byly jste skvělí:)

Na závěr bychom rádi poděkovali všem, díky kterým se tato akce mohla uskutečnit. Jmenovitě Otevřené zahradě Nadace Partnerství za poskytnuté prostory, lektorce taneční školy Starlet Lucii Buryanové za parádní lekci tance a baru Monte Christo z Prostějova za super drinky a servis. Velké poděkování si zaslouží taktéž Billy Hopp a Sax Johan za nezapomenutelný hudební zážitek a v neposlední řadě panu zvukařovi (Paco díky!)

Swingová akce "Rozvaž jazyk" se blíží:)

“Pojďme se bavit”

OS Logo tě zve na benefiční akci v parádních prostorech Otevřené zahrady přímo v centru Brna. Těšit se můžeš na electro swing v podobě kluků Billy hopp & Saxo Johan!

Můžeš si půjčit deku a jen tak chillovat nebo řádně zapařit! :)
Společně se naladíme na léto, sluníčko a pohodu.
Rozvážeme ti jazyk speciálními drinky, naučíme tě pár tanečních vychytávek a ještě pomůžeš dobré věci.
Výtěžek z akce půjde na rekonstrukci terapeutické místnosti OS Logo pro děti s autismem.

Vstupné: 200 Kč.
Vstupenky je možné si rezervovat na emailu oslogo@oslogo.cz nebo koupit na místě.

Těšíme se na vás, tým OS Logo

Závěrečná zpráva z pobytu

V termínu 11. 2. – 15. 2. 2019 se uskutečnil každoroční rekondiční pobyt pro klienty Občanského sdružení Logo z.s. a jejich rodinné příslušníky pro tentokrát ve Škrdlovicích, v Penzionu Velké Dářko. Zprávu z tohoto pobytu naleznete zde.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali nadaci Agrofert za podporu, bez které by se tento pobyt nemohl uskutečnit. Moc děkujeme.