Nakup a podpoř:)

Nákupem přes internet můžete podpořit naši organizaci v tom, abychom i nadále poskytovali služby v kvalitě, na kterou jste zvyklí.

Jak na to?

Nákupem přes internet můžete podpořit naši organizaci!

Stačí kliknout na stránky https://givt.cz/

1. Vyberete eshop a naši organizaci
2. Nakoupíte přesně jak jste zvyklí
3. Nezaplatíte ani korunu navíc, ale přitom se část útraty připíše naší organizaci

Je to jednoduché, tak na to mrkněte a podpořte nás. Děkujeme

 

                                                                                                       Tak pojďme na to:)

Rozvaž jazyk 2019

V úterý 9. 7. 2019 jsme uspořádali 1. ročník benefiční akce „Rozvaž jazyk“. V parádních prostorách Otevřené zahrady, tedy přímo v „epicentru“ Brna, jste měli příležitost vyzkoušet ELEKTROSWING za doprovodu dua Billy Hopp & Saxo Johan. Ti dokázali v mžiku roztančit všechny zúčastněné a možná se pohupují doteď. V kombinaci s lektorkou tance to byl nezapomenutelný zážitek. Z názvu akce je patrné, že jsme rozvazovali jazyk dle neotřelých logopedických metod, tedy za doprovodu speciálních drinků jako Okurkomluvka, Pomekecka či Jazykové tornádo. 

Výtěžek akce půjde na rekonstrukci kontaktní místnosti Os Logo pro děti s autismem.

Děkujeme všem účinkůjícím i účastníkům. Byly jste skvělí:)

Na závěr bychom rádi poděkovali všem, díky kterým se tato akce mohla uskutečnit. Jmenovitě Otevřené zahradě Nadace Partnerství za poskytnuté prostory, lektorce taneční školy Starlet Lucii Buryanové za parádní lekci tance a baru Monte Christo z Prostějova za super drinky a servis. Velké poděkování si zaslouží taktéž Billy Hopp a Sax Johan za nezapomenutelný hudební zážitek a v neposlední řadě panu zvukařovi (Paco díky!)

Swingová akce "Rozvaž jazyk" se blíží:)

“Pojďme se bavit”

OS Logo tě zve na benefiční akci v parádních prostorech Otevřené zahrady přímo v centru Brna. Těšit se můžeš na electro swing v podobě kluků Billy hopp & Saxo Johan!

Můžeš si půjčit deku a jen tak chillovat nebo řádně zapařit! :)
Společně se naladíme na léto, sluníčko a pohodu.
Rozvážeme ti jazyk speciálními drinky, naučíme tě pár tanečních vychytávek a ještě pomůžeš dobré věci.
Výtěžek z akce půjde na rekonstrukci terapeutické místnosti OS Logo pro děti s autismem.

Vstupné: 200 Kč.
Vstupenky je možné si rezervovat na emailu oslogo@oslogo.cz nebo koupit na místě.

Těšíme se na vás, tým OS Logo

Závěrečná zpráva z pobytu

V termínu 11. 2. – 15. 2. 2019 se uskutečnil každoroční rekondiční pobyt pro klienty Občanského sdružení Logo z.s. a jejich rodinné příslušníky pro tentokrát ve Škrdlovicích, v Penzionu Velké Dářko. Zprávu z tohoto pobytu naleznete zde.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali nadaci Agrofert za podporu, bez které by se tento pobyt nemohl uskutečnit. Moc děkujeme.

Komunikace bez legrace

Máte pocit, že Vaše dítě nemluví podobně jako jeho vrstevníci?

Zdá se Vám, že u jeho sourozenců probíhal řečový vývoj rychleji?

Máte sami někdy problém vlastnímu dítěti porozumět?

A přesto stále nemáte žádanku od lékaře?

Jsme tu pro Vás. Občanské sdružení Logo z.s. ve spolupráci s Mateřským centrem Sedmikráska Brno realizuje službu "Komunikace bez legrace" pro Vaše ratolesti. Služba spočívá v preventivním vyšetřením od logopeda, který nejenom diagnostikuje případnou narušenou komunikační schopnost, ale zároveň Vám poradí, jak s ní případně naložit. Návštěva logopeda trvá cca 1 hodinu. Připravte si 100,-, tedy 50 korun/půl hodiny. Naleznete nás na adrese Renneská 45 v Brně. Budeme se těšit a pamatujte, že bez komunikace není legrace:)

Kontaktaktujte nás na: jakub.ostry@oslogo.cz nebo +420 774 704 680

Světový den autismu

Občanské sdružení Logo z.s. slaví 2. dubna světový den autismu, a to formou šmoulího odpoledne plné her. Přijďte nás navštívit v prostorách MF Centra na ulici Vsetínská 20 v Brně.

Na programu bude kromě osvěty spousta zajímavých činnosti, namátkou malování na obličej, soutěže pro děti a v neposlední řadě i divadelní vystoupení pro děti (od 17:00)

Vstupné je dobrovolné, ale ten kdo přijde ve "šmoulím", odměna jej nemine.

Budeme se těšit.

Projekt Lukášek

Díky Pomozte dětem, společnému sbírkovému projektu Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize jsme mohli pomoci 6 ti letému autistickému chlapečkovi, který je dlouhodobě v naší péči v rámci sociální služby raná péče. Lukáškovi byly na podzim loňského roku zjištěny nádory na mozku a byla zahájena léčba chemoterapiemi.
Díky finanční podpoře získal Lukášek kvalitní polohovací postel s matrací, která mu zpříjemňuje trávení dlouhého času v posteli. Mohli jsme mu splnit jeho největší přání a to tablet. Nechce jej dát z ruky. Jsou v něm nahrané vzdělávací programy, díky kterým dělá pokroky nejen ve vývoji, ale zlepšuje se i jeho psychická kondice. Při individuálních intervencích s naší speciální pedagožkou, ale také ve volném čase, využívá další deskové hry, které mu byly v době projektu pořízeny. Většina z nich je zaměřena na rozvoj komunikačních schopností, percepčních schopností - zrakové a sluchové vnímaní, hrubé a jemné motoriky, grafomotoriky.
Vzhledem k Lukáškovu nástupu do školy v září letošního roku jsme nuceni spolupráci v rámci rané péče již ukončit, ale i nadále budeme sledovat Lukáškův další rozvoj a budeme mu přát jen to nejlepší do dalších let.
Jménem Lukáška, jeho maminky a celého OS Logo moc děkujeme Pomozte dětem za získání podpory a umožnění nákupu speciálních pomůcek.

  

Úspěšný rok 2019

Občanské sdružení Logo z.s. Vám přeje hodně zdraví a úspěchů do Nového roku 2019. Mějte se krásně:)

Adventní benefiční koncert

V sobotu 15. 12. 2018 se konal Adventní benefiční koncert. Ano, opět v Červené kostele. My, v Občanském sdružení Logo z.s. jsme velice rádi, že jste nás poctili návštěvou a přispěli tak na dobrou věc. Na programu tohoto podvečera byla Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání Akademického pěveckého sdružení MORAVAN, Brněnského smíšeného sboru a Brněnského komorního orchestru. Koncert obohatili sólisté Janáčkovy opery Národního divadla Brno pod taktovkou zkušeného dirigenta. Podobně jako v letech minulých, výtěžek koncertu bude použit ve prospěch osob se závažnými poruchami komunikace a hybnosti. Konkrétně půjde výtěžek na týdenní terapeutické pobyty pro malé děti s poruchou autistického spektra, které v rámci této aktivity, doprovází i jejich rodiče.

Dovolte mi na závěr poděkovat České spořitelně, a to jménem Občanského sdružení Logo z.s., ale i jménem svým. Velice si vážíme Vaší empatie, kterou dlouhodobě poskytujete našim klientům a věřte, že i oni, si ji velice cenní. Děkujeme mockrát.

 J. Ostrý

Týden rané péče

Občanské sdružení Logo slaví Týden rané péče. Ten se koná od 5 - 11. 11. 2018, přičemž Vás v návaznosti na tuto službu chceme pozvat na akci "Zdobíme perníčky s Občanským sdružením Logo", která se bude konat dne 16. 11. 2018 od 15:00 - 18:00 v prostorách MF Centra na adrese Vsetínská 20 v Brně. Kromě oblečení, které se může ušpinit, si vemte hlavně dobrou náladu:)

Věřte, že perníčky, které upečeme, budeme prodávat v rámci Vánočních trhů tak, abychom mohli nadále podpořit naše klienty, zejména děti v rámci rané péče. Děkujeme:)