Závěrečná zpráva z pobytu pro děti s PAS

V období 30. 4. - 4. 5. 2018 jsme uspořádali jarní rekondiční pobyt pro klienty služy Raná péče. Tentokrát jsme zavítali do chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, konkrétně do Horského hotelu Jelenovská a zprávu z tohoto pobytu naleznete zde.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali všem partnerům za podporu bez které by se tento pobyt nemohl uskutečnit. Moc děkujeme.

Jarní rekondiční pobyt pro děti s PAS 2018

Dovolte nám pozvat Vás a Vaše děti na jarní pobyt, který organizuje Občanské sdružení LOGO z.s. Pobyt se uskuteční v termínu 30. 4. – 4. 5. 2018 v obci Valašské klobouky v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty v hotelu Horský hotel Jelenovská http://jelenovska.eu/

 V ceně pobytu je zahrnuto ubytování, plná penze, svačinky, návštěva hotelového krytého bazénu (nutné vzít si s sebou koupací čepice jak pro děti, tak pro dospělé!), materiál a terapeutické služby. Na pobyt Vás budou doprovázet pracovnice z rané péče, jedna sociální pracovnice a praktikantky. Po celou dobu pobytu budou probíhat konzultace a terapeutická péče ze strany speciálních pedagogů – logopedů. Bezlepková strava bude zajištěna – diety uveďte v přihlášce. Vás, kteří máte dítě s bezlepkovou dietou, prosíme, abyste si s sebou vzali dostatečné množství bezlepkového pečiva. Na pokojích je zakázáno používat rychlovarné konvice. Hotel a přilehlé okolí nabízí množství vyžití, na které se můžete těšit: hotelový bazén, saunu, kuželky, dětské hřiště, masáže lávovými kameny, parafínové masáže, baňky, tělocvičnu, stolní tenis, návštěvu Enviromentálního centra, jízdu na koních. Podrobný ceník placených služeb Vám ještě dodáme. Pro maminky či děti lze domluvit posilování, které povede Markétka Lukšová. Na místo je potřeba dopravit se vlastním vozem. Společný autobus není možné zajistit!

 Informace k cenám pobytu:

 Cena pro dítě z RP a jeho dospělý doprovod ……………………………….. 3700,-

Další dospělý nebo dítě nad 10 let…………………………………………….3200,-

Dítě do 10 let…………………………………………………………………………..….2700,-

Dítě do 3 let s vlastní stravou a postýlkou………………………………….....1200,-

Tak neváhejte a využijte této příležitosti. S veškerými dotazy se prosím obracejte na Kateřinu Dostálovou, tel. č. 775 564 615, email: dostalova@oslogo.cz

Za tým Os Logo

Mgr. Kateřina Dostálová

Děkujeme Mary Kay

Rádi bychom poděkovali společnosti MARY KAY, která nás dlouhodobě podporuje a prokazuje tak našim klientům empatii, které si moc vážíme. Děkujeme

 

Světový den porozumění autismu

Oslavme dnes Světový den porozumění autismu. Autismus je jednou z nejzávažnější vývojových mentálních poruch, jejichž dopad můžeme vnímat zejména v interakci s okolním světem. Ten není vždy připraven adekvátně reagovat na projevy, které je mohou zákonitě překvapit. Mějme proto pochopení. Buďme tolerantní. Čím více budeme v dobrém myslet na druhé, tím lépe nám samotným bude.

Adventní benefiční koncert

V sobotu 16. 12. 2017 se konal Adventní benefiční koncert. Ten pořádáme již řadu let v prostorách Červeného kostela, který tak skvěle potrhuje předvánoční atmosféru. Podobně jako v minulých letech, byly koncerty dva. Jeden pro veřejnost, druhý pro Českou spořitelnu. Ať jste navštívili jeden či druhý, věříme, že jsme Vás naladili na nejkrásnější svátek v roce, Štedrý den. I tento rok jste se mohli zaposlouchat do České mše vánoční Jana Jakuba Ryby, kterou Vám zazpívali Akademické pěvecké sdružení MORAVAN, Brněnský smíšený sbor a Brněnský komorní orchestr. Sólisté Janáčkovy opery Národního divadla Brno se představili ve složení Soprán - Zdislava Bočková, Alt - Lucie Netušilová-Karafiátová, Tenor - Pavel Valenta a Bas - Roman Hoza. Zážitek to byl překrásný i díky taktovce skvělého dirigenta Ondřeje Múčky. Všem vystupujícím i návštěvníkům bychom rádi poděkovali za podporu, poněvadž koncert bude použit ve prospěch lidí se závažnými poruchami komunikace a hybnosti. Velké poděkování si zaslouží Česká spořitelna, která  dlouhodobě poskytuje podporu i empatii našim klientům, kteří ji opravdu potřebují. Děkujeme a přejeme Vám všem krásné svátky a hodně štěstí, zdraví a úspěchů do Nového roku 2017.

 

Týden rané péče v plném proudu

Včera jsme přivítali děti z rané péče. Přišli k nám v doprovodu rodičů oslavit týden této služby. Ve velice příjemné atmosféře je přivítala naše "Magika von Čáry" alias Mgr. Kateřina Dostálová, která jim kromě uhranutí, vykouzlila malebné perníčky. Namalovat si je ovšem děti museli samy. Rozvoj jemné motoriky je v útlém věku velice důležitý. Děkujeme všem zúčastněným dětem i rodičům za příjemně strávený čas. Děkujeme:)

MLUVME SPOLU .., i po konferenci

„MLUVME SPOLU“ bylo heslo logopedické konference. Tu pořádáme již 15. rokem k příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti. Předmětem tohoto sympozia byla nejenom koktavost, ale celkový vliv narušené komunikačních schopnosti na výuku. Hlavním tématem tak byla „porucha řeči ve škole.“

Konference měla podobně jako v minulých letech zahraniční zastoupení, a to dokonce ze dvou zemí. Svojí návštěvou nás poctili Jaqueline Carmona z Portugalska a Bernadette Pierárt z Belgického království. Obě dámy nám představily vlastní pojetí terapie narušené komunikační schopnosti, včetně řady nekonvenčních postřehů z praxe. Konferenci tak osvěžily nejenom svým přístupem k logopedii, ale i úsměvem na tváři, který si přivezly k nám, do Čech.

Tuzemský přístup reprezentovali PhDr. Petr Staníček s Mgr. Danou Zemčíkovou. První jmenovaný se zaměřil na význam kolektivní terapie, kterou i sám vede, zatímco paní magistra se věnovala konkrétní kazuistice dítěte s narušenou komunikační schopností.

Zkušenosti z pedagogického prostředí pak zprostředkovala Mgr. Jiřina Jehličková a to formou spolupráce mezi terapeuty, pedagogy a rodinou. Tu považujeme za klíčovou a nejenom proto jsme konferenci nazvali, MLUVME SPOLU. Pokud si budeme navzájem a v rámci mezioborové spolupráce pomáhat a vycházet vstříc, potom budeme i pro naše klienty mnohem srozumitelnější.

Konference se tento rok konala v prostorách hotelu Continental Brno, kde jsme se kromě chutného menu mohli seznámit s novinkami na trhu pomůcek pro nejmenší školáky.

Rádi bychom v tomto ohledu poděkovali všem partnerům, zejména společnosti INFRA s.r.o., která nám po celou dobu pomáhala s organizací konference, za což jsme ji velice vděční. Děkujeme.

Věříme, že Vám poznatky, vyplívající z konference, obohatí Vaší dosavadní praxi a že se potkáme i příští rok.

Budeme se těšit.

Týden rané péče

Občanské sdružení LOGO oslaví týden rané péče. Od pondělí 6 - 10. 11. 2017 nás tak můžete navštívit a seznámit se s chodem naší organizace. Můžete se tak osobně poznat s klíčovými pracovníky dané služby, kteří Vám rádi zodpoví Vaše případné otázky. Hlavní motto kampaně "Domov je doma" vyzdvihuje význam této služby a potvrzuje lidové rčení "všude dobře, doma nejlíp". U dětí to platí dvojnásob.