Po stopách generála Custera

Občanské sdružení LOGO se zúčastní pochodu ku příležitosti Memoriálu generála Custera. Dne 20. srpna nás můžete navštívit v prostorách vojenského ležení na ulici Palcary, pod Panským kopcem v Komíně. 

Co je vlastně 7. kavalerie?

Určitě jste o ní už někdy slyšeli. Slavná 7. kavalerie v čele se svým generálem Georgem Armstrongem Custerem. Před 16 lety se ji nechal inspirovat Václav Vydra se svými přáteli, a rozhodli se vyzkoušet si pocity jezdců při útoku. Zážitek byl tak silný, že se dalším rokem opět sešli, tentokrát ve větším počtu. Od té doby je každým rokem pořádán Memoriál generála Custera a počet jezdců se blíží k limitu, který je stanoven na počet 210 kavaleristů, což byl počet koní a vojáků, kteří padli v r. 1876 spolu s generálem Custerem v bitvě s indiány poblíž říčky Little Big Horn. 

Od 16 hodin tak budou na programu jezdecké soutěže, ukázka přirozené komunikace s koněm, vodění dětí na koni, projížďky kočárem, zábavné soutěže pro děti a dospělé a v neposlední řadě budete moci navštívit náš info stánek, kde Vás seznámíme s tím co všechno děláme .., zejména pro lidi s poruchou komunikace a hybnosti.

Budeme se těšit

OS LOGO hledá posilu do svého týmu

Občanské sdružení LOGO hledá posilu do svého týmu na pozici sociálního pracovníka. Platíme láskou, pocitem štěstí a snad i služným penízem. Budeme se těšit:)

Veškeré informace naleznete zde:

https://www.oslogo.cz/files/nabidka-prace-socialni-pracovnik-os-logo-2016.pdf

I slavní koktají ... 1. část

Logopedická konference se nezadržitelně blíží a tak si v následujících měsících zkusíme připomenout několik významných osobností, které v minulosti koktali. Jako první si představíme slavného amerického herce, Bruce Willise, který je znám po celém světě jako suverénní drsňák, který bez problému a hlavně bez bot zachránil rukojmí v obchodním centru NAKATOMI .., Hans Gruber by mohl vyprávět.

Na následujících řádcích si můžete připomenout dosavadní kariéru tohoto slavného herce.

Bruce Willis pochází ze Západního Německa, ale v roce 1971 se jeho rodiče rozvedli a on putoval za oceán, do městečka Pennsgrove, stát New Jersey.Hereckou kariéru začal Willis při vystoupení svého skautského oddílu Lvíčata, ale dlouho se zdálo, že spíš než herectví se bude věnovat hře na foukací harmoniku. Po letech, kdy se živil jako hlídač v chemické továrně, automechanik nebo pumpař, se rozhodl navštěvoval Montclairskou státní univerzitu, kde se přihlásil do dramatického kurzu. Při studiu herectví se zúčastňoval pravidelně newyorských konkurzů, kde získal i svoji první divadelní roli a natočil reklamní spoty na Levis 501 jeans. Dlouho hrál především v divadle. Postupně si ho počátkem 80. let začal všímat i film a televize.

Po malé roli zločineckého střelce v seriálu Miami Vice dostal šanci, která z něj udělala skutečnou televizní hvězdu roku 1985 v televizním filmu Moonlighting a později ve stejnojmenném seriálu, která mu v roce1987 vynesla cenu Emmy.

Sehrál zde postavu detektiva Davida Addisona, pracujícího v soukromé detektivní kanceláři s názvem Moonlighting. Jeho společnicí v této firmě je bývalá topmodelka Madelyn Hayesová (Cybill Shepherd ).Naprosto úchvatné hádky s Madelyn odehrávající se obvykle uprostřed davu spolupracovníků v kanceláři vás téměř vždy dokázaly rozesmát.

V Moonlightingu také Bruce předvedl své pěvecké nadání - některé díly seriálu jsou i mírně muzikálně laděné. Hned v roce 1987 přichází další velká role, a to v komediální romanci Schůzka naslepo . Zahrál si zde workoholického manažera Waltera Davise a společnicí mu byla Kim Basingerová jako Nadia Gates. O rok později se pouští do charakteru Johna McClanea v akčním filmu Smrtonosná past (režie John McTiernan), který mu zajistil hvězdnou dráhu a současné miliónové příjmy.. Roku 1990 se objevuje druhý díl, kterým dokázal, že patří mezi opravdovou hereckou elitu (režie Renny Harlin) a o dalších 5 let později natáčí režisér McTiernan Smrtonosnou past 3 (Die Hard with A Vengeance).

Dalším vynikajícím snímkem akčního žánru v jeho filmografii je krimi Poslední skaut (The Last Boy Scout, 1991) v režii Tonyho Scotta, katastrofický thriller Armageddon (Armageddon, režie ,Michael Bay 1998) či akční sci-fi Pátý element (The Fifth Element, 1997) Luca Bessona. Ke komedii se Willis vrátil parodií Hudson Hawk (režie Michael Lehmann, 1991), k níž napsal i námět, či černou komedií Smrt jí sluší (Death Becomes Her, režie Robert Zemeckis, 1992). Pod režijním vedením Roberta Altmana se objevil ve vynikající satiře na Hollywood Hráč (The Player, 1992), s Terrym Gilliamem natočil sci-fi Dvanáct opic (Twelwe Monkeys, 1995) a s Quentinem Tarantinem kultovní morytát Pulp Fiction – historky z podsvětí (Pulp Fiction, 1994). Dvakrát si zahrál hlavní roli ve filmech jednoho z nejoceňovanějších hollywoodských autorů, M. Nighta Shyamalana: v Šestém smyslu (The Sixth Sense, 1999) a Vyvoleném (Unbreakable, 2000).

Dále jsme ho měli možnost vidět ve válečném dramatu Hartova válka (Hart's War, režie Gregory Hoblit, 2002), komedii Banditi (Bandits, režie Barry Levinson, 2001), válečném thrilleru Slzy slunce (Tears of the Sun, režie Antoine Fuqua, 2003) a v pokračování Mého souseda zabijáka (The Whole Ten Yards, režie Howard Deutch 2004).

V roce 2005 si zahrál ve filmu režiséra Roberta Rodrigueze, Sin City - město hříchu. Objevil se zde jako John Hartigan, poslední čestný policista ve městě, který se chystá na odpočinek, ale má před sebou poslední úkol: zachránit jedenáctiletou Nancy Callahanovou (Jessica Alba) ze spárů pomateného syna senátora Rourka. Pro roli Hartigana měl Robert Rodriguez okamžitě vybraného Bruce Willise. Bruce Willis představuje novodobého rytíře a mimo jiné v černobílé vypadá skvěle. Autor Sin City, Frank Miller řekl: „Pokud je Mickey Rourke Dionýsem tohoto filmu, pak Bruce je jeho Apollem.“ Bruce Willis byl již dlouhá léta fanouškem Millerova Sin City, a když mu Rodriguez ukázal úvodní scénu Sin City, okamžitě souhlasil. Byl to pro něj ten vizuálně nejpůsobivější kousek filmu, jaký kdy viděl. Willis je také fanouškem Hartigana. Obdivuje na něm jeho schopnost a odhodlání vyměnil svůj život za život malé holky…

Bruce Willis si ve stejném roce udržuje pozici jedné z nejpopulárnějších akčních hvězd současnosti dalším napínavým snímkem Rukojmí (režie Florent Siri), který v sobě ideálním způsobem spojuje prvky napětí, psychologického dramatu a akce. Zahrál si zde roli Jeffa Talleye, špičkového vyjednavače losangeleské policie, který po tragické nehodě, při níž zahynula mladá matka s dítětem, propadne do hlubokých depresí a rozhodne se změnit životní styl.

Zdroj: http://zivotopis.osobnosti.cz/

Logopedická poradna

Občanské sdružení LOGO Vám nabízí novou službu. Ve spolupráci s mateřským centrem Sedmikráska Vám nabízíme možnost diskrétní a hlavně rychlé cesty rodičovské pomoci v případě podezření na případnou logopedickou vadu dítěte formou individuálních odborných konzultací. A to bez vystavení oficiálních žádanek a doporučení.

Tuto službu nabízíme za velice výhodnou cenu: 50,- za 30minutovu intervenci.

Nutná rezervace předem!

Kontaktujte nás prosím na tel.: 543 420 677 nebo 543 420 690, případně na email: jakub.ostry@oslogo.cz

Budeme se těšit:)

Pamatujete?

Minulý rok jsme pořádali konferenci přímo v srdci kliniky LOGO a jedním ze zajímavých hostů byla Barbara L. Dahm .., pamatujete?

Krásné léto:)

Občanské sdružení LOGO přeje všem příjemné léto plné slunce a pohody:)

Den dětí

Občanské sdružení LOGO přeje všem dětem (tedy i těm dospělým.)) všechno nejlepší:)

"Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si to pamatuje" (Antoine de Saint-Exupéry")

Veselé velikonoce

Občanské sdružení LOGO přeje všem krásné prožití velikonoc a bohatou nadílku:)

Pobyt Zubří 2015

Na počátku podzimu se vydalo OS LOGO spolu s rodinami z řad klientů z rané péče na Vysočinu. Do Zubří se vydalo celkem deset rodin s 13 dětmi, 6 pracovníků sdružení a 2 dobrovolnice z řad studentek speciální pedagogiky. Každý den se konaly zajímavé aktivity nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Spolu jsme pouštěli draky, houpali děti v psychomotorickém padáku, vytvářeli si podzimní trička, vytáhli jsme Velkou řepu, navštívili Farmu Eden, absolvovali jsme Indiánskou stezku nebo jsme vytvářeli lampiony a zajezdili si na koních. V rámci získání dalších cenných informací přijely do Zubří pracovnice SPC ze Žďáru nad Sázavou, které zodpověděly spoustu otázek spjaté s integrací dětí do běžných vzdělávacích zařízení, individuální plány, jaké jsou podmínky pro zajištění asistenta, obstarávání pomůcek do škol apod. Po diskuzi nám speciální pedagožky z SPC připravili velmi příjemnou muzikoterapii, během které si děti s rodiči zazpívali, zatančili a zahráli na různé hudební nástroje. S dětmi každý den pracovaly logopedky, rodičům byly k dispozici psycholožka a sociální pracovnice, jeden večer přijela nutriční terapeutka, která rodičům radila v rámci diet a zodpověděla mnohé dotazy rodičů.

Celý pobyt se nesl ve znamení úsměvů nejen dětí, ale i jejich rodičů a pracovníků OS LOGO. Rodiny, které pobyt absolvovaly již po několikáté, si navzájem oceňují pokroky svých dětí, sdílí zajímavé informace a tipy na nejrůznější terapie. Předávají si zkušenosti, navazují přátelství a navzájem v sobě nalézají oporu.

Velký dík patří pracovníkům Rekreačního střediska Zubří, kteří se po celých pět dní ukázkově starali o každé přání, především paním kuchařkám, které po celou dobu výborně vařili nejen nedietářům, ale hlavně dětem s bezlepkovou dietou. Jejich úspěch byl vidět nejen na prázdných talířích, ale také v podobě receptů, které si maminky od nich vyptávaly.

Centrum pro osoby postižené poruchami komunikace a hybnosti

 Již 4 roky provozujeme jako Občanské sdružení LOGO unikátní Centrum pro osoby postižené poruchami komunikace a hybnosti. Centrum je v tomto ohledu komplexní službou, avšak stěžejní je v tomto případě tzv. nácviková kuchyň.

 Nácviková kuchyň je prostor, kde se odehrávají kroužky v rámci služby Centrum denních služeb. Náplní této služby je poskytnout našim klientům možnost nácviku jemné motoriky, sebeobsluhy a zejména samostatnosti v běžných denních aktivitách.

 Cílovou skupinou pro danou činnost jsou zejména osoby po cévní mozkové příhodě, infarktu či vážném úraze hlavy. Tito klienti tak mají možnost se zlepšovat v uvedených činnostech pod vedením ergoterapeutky a speciálního pedagoga. Tak mají možnost absolvovat konkrétní působení pod dohledem zkušených odborníků.

 Prostory nácvikové jídelny, ke kterým patří i malebná jídelna, jsou navrženy tak, aby odpovídaly potřebám klientů. Je speciálně vybaveno odpovídajícími pomůckami a celý prostor je přirozeně bezbariérový.

 Tento projekt vznikl v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Brna, schválen Zastupitelstvem města Brna a financován z Evropského rozvojového fondu a státního rozpočtu ČR v rámci Regionálního operačního programu Jihovýchod.

 Občanské sdružení LOGO již od roku 2002 pomáhá osobám postiženým závažnými poruchami komunikace a hybnosti. Naším posláním je zkvalitňovat život takto postižených a pomáhat jim začleňovat se do společnosti, a pokud je to možné tak i na trh práce.